Nachádzate sa v sekcii : VHL - Finále Východoslovenských HL
VÝCHODOSLOVENSKÁ HASIČSKÁ LIGA - finálová súťaž

VÝCHODOSLOVENSKÁ HASIČSKÁ LIGA - finálová súťaž

dátum a čas pridania: 03. októbra 2012 16:41
Na futbalovom ihrisku v obci Kecerovce okr. Košice sa uskutočnil 11. ročník finálovej súťaže Východoslovenskej hasičskej ligy / uskutočnil sa tu i prvý ročník tejto súťaže v roku 2002/. Postúpili tu najlepšie družstvá z hasičských líg okresov Prešovského i Košického kraja. Súťažilo sa s klasickými hadicami na sklopné terče. Bola použitá elektronická časomiera s fotobunkami na štarte.

Tejto akcie sa zúčastnili významní funkcionári DPO SR – prezident PhDr. Ladislav Pethö, ústredný veliteľ Ing.Vojtech Nagy, člen prezídia a predseda REK Pavol Ceľuch i predsedovia KV DPO Vendelín Fogaraš za kraj Košice a Marián Rušin za kraj Prešov.

V úvode boli ocenení aktívni a zaslúžilí funkcionári DHZ i bývalá starostka Anna Bombárová terajší starosta obce Kecerovce Miroslav Galas - Zaufal pri príležitosti 90. výročia založenia miestneho hasičského zboru.

V jedenástich uskutočnených ročníkoch sa u mužov z prvenstva opäť už po siedmy krát tešil zástupca okresu Poprad. Medzi mužmi titul obhájila Spišská Sobota /PP/ , ktorá a dosiahla čas 15,28 s. Druhý skončil Reľov /KK/ s časom 15,52 s. Tretie miesto obsadil Sveržov /BJ/ s časom 15,97 s. Ocenené boli i družstvá umiestnené na štvrtom mieste - Olšavce s časom 16,11 s a piatom mieste Zlaté /obaja BJ/ s časom 16,34 s.

U žien zvíťazil Odorín s časom 20,09 s, striebro patrilo Smižanom /obaja SN/ s časom 22,74 s. Z bronzu sa radovali Čižatice /KS/ s časom 23,29 s. Aj tu bolo odmenené družstvo na štvrtom mieste – Lúčka /SB/ s časom 23,52 s a piatom - Gregorovce /PO/ s časom 24,82 s.

Zúčastnené hasičské družstvá predviedli pekné výkony aj keď rekordy z roku 2010, ktoré držia muži z Gerlachova /14,39 s/ a ženy zo Štrby /17,97 s / neboli prekonané.

VÝSLEDKY

Ondrej Klimo
Pridal: Milan
Počet zobrazení: 3107