Nachádzate sa v sekcii : SMHL - Slovensko-Moravská HL
Hasičská súťaž v Podlužanoch pozná víťazov

Hasičská súťaž v Podlužanoch pozná víťazov

dátum a čas pridania: 28. augusta 2013 11:57
Počas soboty 17.08.2013 sa na futbalovom ihrisku v Podlužanoch pri Bánovciach nad Bebravou od 14:00 hod uskutočnil v poradí už dvanásty ročník hasičskej dennej súťaže.

Dobrovoľný hasičský zbor Podlužany v spolupráci s obcou zorganizovali Hasičskú súťaž 2013 o pohár starostu obce, ktorá sa konala v rámci Slovensko-moravskej hasičskej ligy. Podujatia sa zúčastnilo 41 zborov zo Slovenska a Čiech, z toho 31 mužských a 10 ženských.

V konečnom poradí obsadili ženy z Moškovca prvé miesto s časom 15,53 sekúnd, Dobrovoľný hasičský zbor Dežerice druhé miesto a tretie miesto získali ženy z obce Nosice. V kategórii mužských hasičských zborov boli najúspešnejší hasiči z Nosíc s časom 13,62 sekúnd, ktorí si tak odniesli aj putovný pohár starostu obce. Za nimi sa umiestnili Dohňany a Dobrovoľný hasičský zbor Podhorie. Cena pre najlepšiu prúdiarku a prúdiara poputovala do Moškovca a Ihrišťa. Najlepší dosiahnutý čas súťaže bol 13,21 sekúnd.

Organizačne sme súťaž zvládli, no prekvapil nás nízky počet prihlásených družstiev. Zvlášť z bánoveckého okresu sme zaznamenali malý počet zborov,\\\\\\\" uviedol Martin Korbel, veliteľ Dobrovoľného hasičského zboru Podlužany. Dôvod slabej účasti vidí v prestížnosti podujatia. \\\\\\\"Súťaž je zaradená do SMHL, je to rýchla súťaž a mnohé družstvá sa obávajú prísť kvôli zborom, ktoré dosahujú naozaj rýchle časy,\\\\\\\" doplnil.

Starosta obce Podlužany Pavol Miksa bol taktiež spokojný s organizáciou súťaže a napriek tomu, že miestny zbor nedosiahol víťazný čas, vyzdvihol prácu dobrovoľných hasičov v obci."Dnes sa nám opäť podarilo zorganizovať kvalitne obsadenú súťaž, čoho dôkazom sú dosiahnuté časy nielen víťazných družstiev, ale i ostatných zúčastnených. Aj keď sa podlužanským hasičom nepodaril útok podľa ich predstáv, patrí im naše veľké poďakovanie," konštatoval po skončení súťaže.

Autor článku: Nikola Kokiová

Videá
Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1255