Nachádzate sa v sekcii : HL OV DPO Senica
XVIII. ročník hasičskej súťaže ,,O putovný pohár primátora mesta“

XVIII. ročník hasičskej súťaže ,,O putovný pohár primátora mesta Senica“ a Senická 100 - ka.

dátum a čas pridania: 07. septembra 2010 22:21
Dobrovoľní hasiči opäť po roku preveria svoje schopnosti v hasičskom športe po zimnej príprave a súťažiach , ktoré absolvovali počas letnej sezóny na XVIII. ročníku hasičskej súťaže ,,O putovný pohár primátora mesta“, ktorú organizuje v sobotu 11. septembra 2010 mesto Senica v spolupráci s DHZ Senica.

Súťaž sa bude konať v priestoroch I. ZŠ v Senici, kde súťažiaci súťažia na trávnatej ploche. Veľký areál poskytuje zážitok z hasičského športu nielen pre hasičov ale i divákov, ktorí si môžu vychutnávať hasičské zápolenie.

Otvorenie hasičskej súťaže bude o 9,30 h a začiatok plnenia súťažných disciplín bude o 10 h kedy budú prihlásené hasičské družstvá bojovať o putovnú trofej.

To, že je senická súťaž medzi hasičmi obľúbená svedčí množstvo prihlásených družstiev nielen z okolitých obcí, ale z celého Slovenska i Moravy. V minulom roku to boli napr. hasičské družstvá z Kátloviec, Horenickej Hôrky, z okresu Nitra Drážovce a Klokočina a z Moravy Hrubá Vrbka, Myslibořice, Rohatec, Poštorná, Veľká nad Veličkou a iné.

Súťažiť sa bude v kategórii mužov a žien, v disciplínach požiarny útok a v behu na 100 m cez prekážky, ktorá je dobrovoľná. Novinkou v disciplíne na 100 m cez prekážky bude, že sa do nej môžu prihlásiť i profesionálny hasiči a hasiči, ktorí nie sú zaradený do súťažného družstva. Každá disciplína bude samostatne ocenená. V disciplíne požiarny útok sa víťazi v kategórii mužov i žien stanú držiteľmi putovného pohára na obdobie jedného roka. V roku 2009 sa držiteľmi toho pohára stali ženy z DHZ Koválov a muži taktiež z DHZ Koválov.

Stanú sa muži a ženy z Koválova opäť držiteľmi putovného pohára primátora mesta alebo ich porazia iné družstvá? Príďte povzbudiť hasičské družstvá v boji o putovný pohár a vychutnať si adrenalín hasičského športu. O príjemnú atmosféru sa v ranných hodinách postará dychová hudba Seničanka, pripravená je pre Vás i ukážka malých hasičov Plamienok, v poobedných hodinách to bude ukážka z činnosti mestskej polície, občerstvenie a maľovanie na tvár pre deti.

Veríme, že prídete povzbudiť hasičské družstvá v ich boji o putovnú trofej.

Tešíme sa na Vašu účasť!

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1726