Nachádzate sa v sekcii : PHL Podtatranská hasičská liga
    Súťaž hasičských družstiev v Tatranskej Kotline

Vydarené podujatie v Tatranskej Kotline.

dátum a čas pridania: 21. mája 2013 10:22
Za slnečného počasia v krásnom prostredí Vysokých Tatier na futbalovom ihrisku v Tatranskej Kotline sa uskutočnil už 39. ročník súťaže hasičských družstiev o Putovný pohár primátora mesta Vysoké Tatry , ktorá patrí medzi najstaršie na Slovensku. Usporiadateľ Dobrovoľný hasičský zbor Tatranská Kotlina, ktorý si v minulom roku pripomenul 80.výročie svojho založenia , patrí medzi najaktívnejšie v okrsku č. 2 – Vysoké Tatry. I v tomto roku pripravil peknú akciu pre dobrovoľných hasičov , miestnych obyvateľov i tatranských návštevníkov.

Víťazom u mužov sa stali Nižné Ružbachy okres Stará Ľubovňa /15,48 s/, druhé miesto obsadil Gerlachov /15,77 s/ a tretie Spišská Sobota /16,46 s/. Medzi ženami bola najlepšia Spišská Sobota /20,17 s/ pred Spišským Bystrým /22,19 s/ a Šuňavou /23,19 s/. Predstavili sa i hasičské družstvá dorasteniek - prvá priečka patrila Hranovnici /24,53 s/ pred Vikartovcami /36,13 s/ a Strážami.

Putovné poháre i ďalšie ocenenia najlepším družstvám osobne odovzdal Ing. Ján Mokoš, primátor mesta Vysoké Tatry. Bola to tretia súťaž 19. ročníka Podtatranskej hasičskej ligy. Medzi mužmi v priebežnom poradí vedie Gerlachov pred Šuňavou a Spišskou Teplicou. U žien si suverénne počína Spišská Sobota pred Smižanmi a Šuňavou . Medzi dorastencami je prvý Spišský Štiavnik, druhá je Spišská Teplica a tretí Svit. Na tróne medzi dorastenkami je Hranovnica pred Strážami a Vikartovcami.

Podtatranská hasičská liga pokračuje ďalšou súťažou v Spišskom Štiavniku na futbalovom ihrisku v nedeľu 26.5.2013 so začiatkom o 12.00 h. Hasičské družstvá budú súťažiť o Putovné poháre starostky obce v piatich kategóriách – muži, ženy, dorastenci, dorastenky i muži nad 35 rokov.

Ondrej Klimo
Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1209