Nachádzate sa v sekcii : PHL Podtatranská hasičská liga
V Strážach najlepší  muži z Gerlachova  a ženy zo Štrby

V Strážach najlepší muži z Gerlachova a ženy zo Štrby

dátum a čas pridania: 28. augusta 2012 13:37
V nedeľu 26.8.2012 v Strážach - mestskej časti Popradu na miestnom futbalovom ihrisku sa uskutočnil 8.ročník súťaže hasičských družstiev - memoriál Miroslava Olejníka zaradenej do 18. ročníka Podtatranskej hasičskej ligy /PHL/. Súťaž je každoročne konaná na počesť dlhoročného aktívneho funkcionára DHZ Stráže i OV DPO Poprad M. Olejníka .

Spomedzi dvadsiatich družstiev mužov prvenstvo dosiahol Gerlachov s časom 15,76 s . Striebro patrilo Kravanom /16,60/ a bronz získala Štôla /16,87/ . Medzi nežným pohlavím spomedzi 10 tímov boli najlepšie ženy zo Štrby s časom 18,86 s a na svoje konto si pripísali už šieste tohtoročné víťazstvo. Druhé skončili domáce dorastenky zo Stráží / 20,41/. Tretia priečka patrila dorastenkám z Vikartoviec s časom 20,66 s. Ceny najlepším odovzdal Marián Rušin ,predseda KV DPO Prešov a okresný veliteľ DPO Poprad a Ing. Milan Palko tajomník DHZ Stráže. Dobrovoľný hasičský zbor Poprad – Stráže pod vedením predsedu DHZ Antonína Rusnáka pripravil pre súťažiacich i divákov peknú akciu , za čom im patrí vďaka. Poďakovanie patrí i Mestskému úradu v Popradu za finančný príspevok na činnosť DHZ, bez ktorého by sa súťaž mohla len veľmi ťažko uskutočniť.

Pred poslednými troma súťažami medzi mužmi sa ujal vedenia Gerlachov, druhá je Spišská Sobota II a tretie Kravany. U žien sú prvé Smižany / šesť víťazstiev, štyri druhé miesta v tohoročných súťažiach/ pred Štrbou / zhodne 6 prvenstiev a 2 druhé miesta/ a Šuňavou. Body si pripísali i dorastenci - tu je poradie : 1.Štrba, 2. Šuňava, 3. Štôla . U dievčat sú najlepšie Vikartovce pred Spišskou Sobotou a Šuňavou . PHL pokračuje osemnástou súťažou v nedeľu 2.9.2012 v Kravanoch na futbalovom ihrisku so začiatkom o 12.00 h. Po jej skončení sa uskutoční súťaž mladých hasičov v požiarnom útoku s vodou.

Ondrej Klimo

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1173