Nachádzate sa v sekcii : PHL Podtatranská hasičská liga
V Strážach najlepší  dorastenci zo Štôle  a ženy zo Šuňavy

V Strážach najlepší dorastenci zo Štôle a ženy zo Šuňavy

dátum a čas pridania: 27. augusta 2013 10:19
V nedeľu 25.8.2013 v Strážach - mestskej časti Popradu na miestnom futbalovom ihrisku sa uskutočnil 9.ročník súťaže hasičských družstiev - memoriál Miroslava Olejníka zaradenej do 19. ročníka Podtatranskej hasičskej ligy /PHL/. Súťaž je každoročne konaná na počesť dlhoročného aktívneho funkcionára DHZ Stráže i OV DPO Poprad M. Olejníka . Na slávnostnom nástupe prítomných pozdravil prezident Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR PhDr. Ladislava Pethö , ktorý v úvodnom slove vyzdvihol nezištnú činnosť dobrovoľných hasičov pri mimoriadnych udalostiach ako sú požiare, záplavy a zároveň i úspechy okresu Poprad – tretie miesto mladých hasičiek vo Francúzskom Mulhouse na medzinárodnej súťaži i prvé miesta dorasteniek z Vikartoviec a mužov z Gerlachova na Majstrovstvách SR dobrovoľných hasičských zborov v Skalici t.r.

V Strážach spomedzi dvadsiatich družstiev mužov prvenstvo dosiahli dorastenci zo Štôle s časom 15,25 s čím vytvorili rekord v histórii tejto súťaže . Striebro patrilo Gerlachovu I /15,77/ a bronz získali Kravany /15,89/ . Medzi nežným pohlavím spomedzi 11 tímov boli najlepšie ženy zo Šuňavy s časom 20,92 s a na svoje konto si pripísali už šieste tohtoročné víťazstvo. Druhé boli dorastenky z Vikartoviec /21,60/. Tretie skončili domáce dorastenky zo Stráží / 21,65/. Ceny najlepším odovzdal Marián Rušin ,člen Snemu DPO SR ,predseda KV DPO Prešov a okresný veliteľ DPO Poprad a Ing. Milan Palko tajomník DHZ Stráže.

Dobrovoľný hasičský zbor Poprad – Stráže pod vedením predsedu DHZ Antonína Rusnáka pripravil pre súťažiacich i divákov peknú akciu , za čom im patrí vďaka. Poďakovanie patrí i Mestskému úradu v Poprade za finančný príspevok na činnosť DHZ, bez ktorého by sa súťaž mohla len veľmi ťažko uskutočniť.

Pred poslednými troma súťažami Podtatranskej hasičskej ligy medzi mužmi už istým víťazom sú Kravany, druhá je Šuňava I a tretia Šuňava II. U žien je prvá Šuňava pred Spišskou Sobotou a Hranovnicou.. Body si pripísali i dorastenci - tu je poradie :1 Štôla , 2. Spišský Štiavnik, 3. Svit. U dievčat sú najlepšie Vikartovce pred Hranovnicou a Strážami . PHL pokračuje devätnástou súťažou v nedeľu 1.9.2013 v Kravanoch na futbalovom ihrisku so začiatkom o 12.00 h. Po jej skončení sa uskutoční súťaž mladých hasičov v požiarnom útoku s vodou o Putovný pohár Hornádskej doliny.

Ondrej Klimo
Pridal: Milan
Počet zobrazení: 589