Nachádzate sa v sekcii : PHL Podtatranská hasičská liga
Štvrté kolo PHL v Spišskom  Štiavniku

Štvrté kolo PHL v Spišskom Štiavniku

dátum a čas pridania: 30. mája 2013 08:25
Podtatranská hasičská pokračovala v nedeľu 26.5.2013 štvrtou súťažou. Organizátorom bol Dobrovoľný hasičský zbor Spišský Štiavnik, patriaci medzi najstaršie v okrese Poprad, ktorý v minulom roku oslávil už 130. výročie svojej činnosti. Na športovom ihrisku v Spišskom Štiavniku sa konal dvanásty ročník súťaže hasičských družstiev o Putovné poháre starostky obce. V piatich kategóriách / muži do 35 rokov, muži nad 35 rokov, ženy, dorastenci, dorastenky/ svoju šikovnosť a súhru predviedlo rekordných 41 družstiev. Medzi mužmi spomedzi 21 tímov zvíťazil Reľov okres Kežmarok /15,84 s/ Tento čas je rekordom tejto trate a podarilo sa to len mužom z Gerlachova v roku 2010. Druhý skončil Spišský Štvrtok okres Levoča /16,28 s/ a tretia Šuňava okres Poprad /17,32 s/.

V kategórii žien sa predstavilo osem družstiev . Zvíťazila Šuňava – obhájila minuloročné víťazstvo , keď dosiahla čas 22,49 s, druhá skončila Hranovnica s časom 23,33 s. Tretia bola Štrba s časom 24,20 s. Medzi dorastencami boli prví domáci zo Spišského Štiavnika - čas 18,14 s je rekordom súťaže v tejto kategórii. Druhý bol Svit /27,08 s/ a tretia Spišská Teplica. Najväčšiu radosť mali dievčatá z Hranovnice z prvého miesta /23,33 s / a pripísali si na svoje konto druhé tohtoročné víťazstvo. Druhá priečka patrila Švábovciam /23,33 s/. Tretie Vikartovce skončili s časom 23,99 s. Po druhý krát v tohtoročnej súťažnej sezóne sa predstavili i hasičské družstvá mužov nad 35 rokov . Najlepšie to dokázala už tri roky po sebe Spišská Sobota I /20,59 s/ pred Batizovcami /25,09 s/ a Spišskou Teplicou /30,84 s/. Všetky zúčastnené družstvá sa dobre popasovali so súťažnou disciplínou hasičský útok za čo najlepšie tri tímy vo všetkých kategóriách prevzali vecné ceny. Ocenenie uskutočnila starostka obce Mária Kleinová, ktorá odovzdala i päť krásnych putovných pohárov . Poďakovala všetkým súťažiacim i organizátorom za dobre pripravenú akciu, ktorej sa zúčastnil i hojný počet obyvateľov obce.

V Podtatranskej hasičskej lige pred ďalšou súťažou, ktorá sa uskutoční v sobotu 8.6.2012 v Štôle , u mužov je prvá Šuňava pred Gerlachovom , tretie je Spišská Teplica. U žien si najlepšie vedie Spišská Sobota pred Šuňavou a Spišským Bystrým. Medzi dorastencami je najlepší Spišský Štiavnik pred Svitom a Spišskou Teplicou, u dorasteniek Hranovnica pred Vikartovcami a Strážami.

Výsledky

Ondrej Klimo

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1321