Nachádzate sa v sekcii : PHL Podtatranská hasičská liga
Spomienková súťaž v Batizovciach

Spomienková súťaž v Batizovciach

dátum a čas pridania: 19. augusta 2013 17:02
Batizovce boli uplynulú nedeľu dejiskom už tridsiateho druhého ročníka Spomienkovej súťaže hasičských družstiev, patriacej medzi najstaršie na Slovensku, ktorú každoročne usporadúva miestny DHZ v spolupráci s Obecným úradom na počesť dlhoročných funkcionárov obce i zboru. V roku 2009 si pripomenuli 120. výročie založenie ohňohasičského spolku - predchodcu terajšieho Dobrovoľného hasičského zboru a pokračujú v aktivitách, ktoré si predsavzali na nasledujúce obdobie. Členovia pod vedením predsedu Jána Mlynského a veliteľa DHZ Ľubomíra Šoltísa pripravili na miestnom futbalovom ihrisku pre súťažiacich i obyvateľov obce peknú akciu za účasti 33 družstiev .

Medzi mužmi do 35 rokov /18 družstiev/ boli prvé Kravany s časom 15,40 s. Druhý skončil Gerlachov I s časom 15,78 s. Tretie miesto patrilo dorastencom zo Štôle s časom 16,16 s. U žien spomedzi jedenástich družstiev , ktoré bojovali o Putovný pohár starostu obce Batizovce najlepší čas dosiahla Šuňava – 21,02 s. Druhé dorastenky z Hranovnice to zvládli za 21,30 s a dorastenky zo Spišskej Soboty mali čas 21,79 s. Súťažili i muži nad 35 rokov o Putovný pohár s.r.o. Fires Batizovce bola prvá Spišská Sobota s časom 19,18 s pred Spišským Bystrým /22,90/ a Spišskou Teplicou /26,00/.

Spomedzi súťažiacich nežného pohlavia bola už tradične vyhodnotená i „Miss súťaže „, ktorou sa stala Dominika Fridmanová zo Šuňavy.

V Podtatranskej hasičskej lige po súťaži V Batizovciach v priebežnom poradí u mužov do 35 rokov vedú Kravany, druh je Šuňava I a tretia Šuňava II. U žien je najlepšia Šuňava pred Spišskou Sobotou I a Hranovnicou . U dorastencov je prvá Štôla pred Spišským Štiavnikom a Svitom, aj u dorasteniek tvrdý bol zvádzajú prvé Vikartovce, druhá Hranovnica i tretie Stráže. Pre mužov nad 35 rokov bolo usporiadaných v tomto roku doposiaľ osem súťaží Tu sú už istým víťazom Batizovce. O druhom a treťom mieste medzi Spišským Bystrým a Spišskou Sobotou sa rozhodne 15. septembra v Gerlachove. Dobrovoľní hasiči majú za sebou sedemnásť súťaží Podtatranskej hasičskej ligy, čakajú ich ešte štyri, kde si budú môcť zlepšiť svoje umiestnenie. Najbližšie to bude v nedeľu 25.8.2013 v areáli futbalového ihriska v Poprade – Strážach so začiatkom o 10.00 hodine. V deviatom ročníku memoriálu Miroslava Olejníka budú súťažiť dobrovoľné hasičské družstvá mužov i žien.

Ondrej KLIMO
Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1137