Nachádzate sa v sekcii : PHL Podtatranská hasičská liga
Posledné kolo PHL

Posledné kolo PHL

dátum a čas pridania: 22. septembra 2010 16:03
Dňa 19.9. 2010 sa priamo pod Gerlachovským štítom konala posledná 19. súťaž zaradená do Podtatranskej hasičskej ligy v obci Gerlachov. V peknom no studenom počasí sa v areáli bežeckého lyžovania stretlo 44 hasičských družstiev nielen z Popradského okresu, ktoré súťažili v 4. kategóriách. Po úvodných problémoch s elektronickou časomierou sa rozhodcovia rozhodli pre ručné meranie.

U dorasteniek vyhralo mužstvo zo Spišskej Soboty (časom 26,1 sek.), druhé miesto získali dorastenky z Hozelca (čas 28,3 sek.) a tretie skončili Batizovce (čas 31,5 sek.). V konečnom poradí PHL v tejto kategórií sa na prvom mieste umiestnili DHZ Spišské Bystré s celkovým počtom bodov 23, pred dorastenkami z DHZ Hozelec (počet bodov 14) a DHZ Spišská Teplica ktorá má rovnaký počet bodov, no v okresnej súťaži získali o 3 body menej čo im v konečnom poradí prisúdilo 3. konečnú priečku.

V kategórii dorastencov zvíťazili chlapci z DHZ Gerlachov časom 18,4 sek., druhý DHZ Spišské Bystré dosiahol čas 19,8 sek. a tretie skončili DHZ Spišská Teplica časom 27,9 sek. V konečnom poradí DHZ Spišská Teplica (22 bodov) pred DHZ Spišské Bystré (21 bodov) a 3. Gerlachovom (15 bodov).

U žien skončili na 1. mieste už 8. krát v rade neporazené hasičky z obce Štrba časom 21,5 sek. a s celkovým počtom 11. víťazstiev suverejne vyhrali 1. miesto aj v celkovom hodnotení PHL pričom získali plný počet bodov. Druhé skončili Spišské Bystré 1 s časom 23,2 sek. ktoré taktiež obsadili 2. miesto v konečnom poradí PHL pričom zaostali za Štrbou 6. bodmi. 3. miesto obsadili ženy z DHZ Smižany časom 25,2 sek., ktoré nesúťažia v PHL, preto sa 8 bodov pripísalo mužstvu DHZ Spišská Sobota 1 a z celkovým počtom bodov 87 sa umiestnili na 3. priečke konečného poradia PHL.

Muži nad 35 rokov v Gerlachove nesúťažili, no v konečnom poradí zvíťazilo mužstvo Spišskej Soboty 1 s počtom bodov 32, pred Spišským Bystrím (18 bodov) a 3. Spišskou Sobotou 2 (17 bodov).

V hlavnej kategórii muži do 35 rokov sa pri účasti 29 mužstiev na prvom miestne umiestnilo domáce mužstvo Gerlachov 1, ktoré súťažilo na samom závere súťaže a dosiahli čas 16,1 sek., nasledujúce dve miesta získali mužstvá ktoré nesúťažia v PHL: Sveržov 1 (okres Bardejov) s časom 16,4 sek., Zlaté (okres Bardejov) s časom 16,4 sek. a na 4. mieste mužstvo z neďalekej obce Štôla časom 17,0. V konečnom poradí zaslúžene vyhral Gerlachov ktorému do plného počtu 100 bodov chýbali iba 2 body a ďalej postupujú na finále Východoslovenskej hasičskej ligy ktoré sa bude konať dňa 25.9. 2010 o 9:00 v obci Čečejovce. Druhé miesto obsadili chlapi so Spišskej Soboty 2 ktorý zaostali za Gerlachovom len o jeden bod. Rovnaký počet bodov 187 získalo mužstvo z obce Štôla, ktoré získalo na okresnej súťaži menej bodov a preto skončili na konečnom 3. mieste.

16. ročník Podtatranskej hasičskej ligy je úspešne za nami. Veríme že počas zimy sa miestne DHZ pripravia na nasledujúci ročník, aby ako aj toho roku predviedli pekné výsledky. V závere súťaže bolo poďakované rozhodcom, ktorý sa starali o plynulý priebeh súťaží zvlášť bolo vyzdvihnuté meno pána Ondreja Klimu bez ktorého si asi ťažko vieme predstaviť podtatranské hasičské súťaže, poďakovanie patrilo aj organizátorom súťaži, súťažiacim mužstvám ktoré sa vždy stretli v hojnom počte, a fotografovi pánovi Šebestovi ktorého fotky zo súťaži môžete vidieť aj na známom Facebooku.

Ešte raz všetkým ĎAKUJEME a o rok začiatkom mája sa tešíme na prvú súťaž zaradenú do PHL v už 17. ročníku. Gody
Pridal: gody
Počet zobrazení: 1558