Nachádzate sa v sekcii : PHL Podtatranská hasičská liga
 PHL pokračovala dalším kolom v Kravanoch

PHL pokračovala ďalším kolom v Kravanoch

dátum a čas pridania: 03. septembra 2013 07:36
Podtatranská hasičská liga pokračovala devätnástou súťažou na pravé poludnie na futbalovom ihrisku v Kravanoch. V ôsmom ročníku súťaže hasičských družstiev o Putovný pohár starostu obce sa na štart postupne postavilo 34 družstiev. Výsledky nepriaznivo ovplyvnil dlhotrvajúci dážď a chladné počasie.

Najlepší čas u mužov zabehla Šuňava II /17,3 s/. Druhé miesto obsadil Hozelec s rozdielom 0,3 sekundy /17,6/.Z bronzu sa radoval Gerlachov /17,7/.

Medzi ženami si najlepšie viedla Spišská Sobota I s časom 19,5 s . Druhé miesto si vybojovala Šuňava /23,9/. Pohár za tretie miesto si odviezli Smrečany za čas 24,5 s.

Po prvý krát v osobitných kategóriách súťažili dorastenecké družstvá. U dorastencov prvú priečku obsadil Svit /37,2/ pred Hranovnicou /38,3/. Medzi dorastenkami premožiteľa nenašli domáce Kravany /21,4/ , druhá priečka patrila Spišskej Sobote /23,2/ a tretí stupienok Švábovciam /27,O/.

Cenu slušnosti dostal sympatický tím dorasteniek z Hranovnice.

Dobrovoľný hasičský zbor Kravany v spolupráci s miestnym Obecným úradom a starostom obce Ing. Martinom Vitkajom, pripravil ozaj peknú akciu pre dospelých i dorast za čo im patrí vďaka. Dokázali , že toto podujatie právom patrí do Podtatranskej hasičskej ligy.

V Podtatranskej hasičskej lige po tejto súťaži sú prvé Kravany pred Šuňavou II a Šuňavou I. U žien sa zvádza tvrdý boj medzi prvou Šuňavou a druhou Spišskou Sobotou I. Medzi dorastencami je istým víťazom Štôla, druhý je Spišský Štiavnik a tretí Svit, u dorasteniek sú najlepšie Vikartovce pred Hranovnicou a Strážami.

Podtatranská hasičská liga pokračuje predposlednou dvadsiatou súťažou o Putovný pohár starostu obce Vikartovce v nedeľu 8.9.2013 o 10.00 h v areáli miestneho Dobrovoľného hasičského zboru na Ul. Lesnej. Súťažiť budú opäť v štyroch kategóriách – muži, ženy, dorastenci i dorastenky. Po jej skončení budú súťaži i kolektívy mladých hasičov vo veku 8 –15 rokov v požiarnom útoku s vodou o Putovné poháre Hornádskej doliny.

Ondrej Klimo
Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1320