Nachádzate sa v sekcii : PHL Podtatranská hasičská liga
O putovný pohár starostu obce Vikartovce

O putovný pohár starostu obce Vikartovce

dátum a čas pridania: 11. septembra 2013 10:30
V nedeľu 8.9.2013 sa priaznivci hasičského športu stretli v ďalšej obci hornádskeho regiónu - vo Vikartovciach. V novovybudovanom areáli dobrovoľného hasičského zboru sa konal piaty ročník súťaže hasičských družstiev o Putovný pohár starostu obce Vikartovce . Za hojnej účasti domáceho obyvateľstva sa na predposlednej dvadsiatej súťaži zaradenej do 19. ročníka Podtatranskej hasičskej ligy predstavilo 38 hasičských družstiev, čo predstavuje najvyšší počet v doterajších ročníkoch .

Medzi mužmi najlepší čas dosiahli Kravany – 16,54 s . Druhý Gerlachov bol len o 0,1 s pomalší / 16,64/. Tretí skončil Spišský Štvrtok s časom 16,86 s.

U žien bola najlepšia Spišská Sobota I - vytvorila nový rekord trate /20,60/ pred Smižanmi /22,23/ a Liptovskou Tepličkou /24,80/.

Po tretí krát tu v osobitných kategóriách súťažil i hasičský dorast. U chlapcov vyhrala Hranovnica s časom 19,20 s . Druhá priečka patrila Štôle /26,37/ a z bronzu sa tešil Spišský Štiavnik /26,79/. Medzi dievčatami zlato patrilo domácim Vikartovciam – úradujúcim majsterkám SR hasičského dorastu /21,09/ pred Kravanmi /22,02/ a Hranovnicou /24,09/.

Ceny najlepším troch vo všetkých štyroch kategóriách i putovné poháre osobne odovzdal starosta obce Vikartovce Ing. Vladimír Šavel a predseda KV DPO Prešov Marián Rušin.

Súťaž bola na záverečnom slávnostnom nástupe obohatená jednou veľmi milou udalosťou. Súťažiaci z družstiev mužov a žien zo Smižian ocenili pani Vieru Sopkovičovú pri príležitosti jej významného životného jubilea krásnou tortou – hasičskou striekačkou, ktorú na súťažiach ako strojníčka doteraz obsluhuje. Bolo vyslovené úprimné poďakovanie za všetko čo robila a robí pre dobrovoľnú požiarnu ochranu.

Po súťaži dospelých a dorastu sa prítomným predstavili i kolektívy mladých hasičov. V požiarnom útoku s vodou medzi dievčatami z boja víťazne vyšla Spišská Sobota s časom 16,08 s . Cenu za druhé miesto za svoj výkon dostal kolektív zo Spišského Bystrého /17,10/. Tretie miesto tentoraz patrilo dievčatám z Vikartoviec /17,41/.

U chlapcov boli najlepšie Kravany /13,31/ pred Spišským Bystrým /15,54/ a Novou Lesnou /16,68/.

Po súťaži bol ocenený i najlepší kolektív mladých hasičov Hornádskej doliny - chlapci z Kravian a dievčatá zo Spišského Bystrého Putovnými pohármi Hornádskej doliny za najlepšie výsledky v seriáli štyroch súťaží v požiarnom útoku s vodou.

Celkovým víťazom Podtatranskej hasičskej ligy pre rok 2013 v disciplíne hasičský útok s vodou sa v kategórii chlapčenských a zmiešaných kolektívov mladých hasičov stalo Spišské Bystré pred Kravanmi a Novou Lesnou /vedúci Milan Šifra a Róbert Bednár/. Aj víťazom dievčenskej kategórie sa stalo Spišské Bystré - vedúci dievčat i chlapcov František Kundis a Mária Ilošvajová . Druhé skončili Kravany - vedúci Rastislav Ferienčík . Tretie miesto obsadila Spišská Sobota - vedúci Albert Neupaver.

Dospelých i dorastencov čaká ešte posledná súťaž v nedeľu 15.9.2013 v Gerlachove so začiatkom o 10.00 hodine. Medzi mužmi sú už istým tohtoročným víťazom Kravany, čo potvrdila prvenstvami v siedmych súťažiach. Druhý je Gerlachov a tretia Šuňava. U žien sa do čela dostala Spišská Sobota tiež so siedmymi víťazstvami. Druhá je Šuňava /6 prvých miest/ a tretia Hranovnica.

U dorastencov má už prvé miesto vo vrecku Štôla, druhý je Spišský Štiavnik a tretia Hranovnica. Medzi dorastenkami prvá priečka patrí Vikartovciam pred Hranovnicou a Strážami.

O celkovom umiestnení sa rozhodne až v Gerlachove, kde budú ocenené najlepšie hasičské družstvá mužov, žien, dorastencov , dorasteniek i mužov nad 35 rokov 19. ročníka Podtatranskej hasičskej ligy za rok 2013.

Ondrej KLIMO

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1184