Nachádzate sa v sekcii : PHL Podtatranská hasičská liga
               Nočná  hasičská súťaž v Hranovnici

Nočná hasičská súťaž v Hranovnici

dátum a čas pridania: 04. júna 2013 06:57
Výcvikový areál Dobrovoľného hasičského zboru /DHZ/ v Hranovnici v časti zvanej „ LÚČKA „ tento krát opäť ožil v sobotu 1.6.2013. V šiestom ročníku na netradičnej nočnej súťaži sa stretli hasičské družstvá mužov i žien , aby predviedli hasičský útok s vodou , keď súťaženie mali zámerne sťažené – osvetlenie priestoru súťaže bolo len to čo pripravil organizátor súťaže – aktívny miestny DHZ Hranovnica pod vedením predsedu DHZ Františka Jakubeka.

U mužov prvenstvo získal Spišský Štvrtok I okres Levoča s časom 16,66 s, ktorý znamenal rekord v šesťročnej histórii tejto súťaže. Druhé skončili Rimavské Zalužany okres Rimavská Sobota s časom 17,39 s Domáca Hranovnica I / 18,65 s/sa musela uspokojiť s tretím miestom .

Medzi ženami zvíťazil mladý ambiciózny kolektív dorasteniek z Hranovnice s časom 25,58 s a na svoje konto si pripísal už tretie tohtoročné prvenstvo. Striebro patrilo dorastenkám z Kravian s časom 26,10 s , ktoré tu mali svoj premiérový debut. Tretiu priečku obsadili ženy domácej Hranovnice s dosiahnutým časom 51,78 s , ktorým to tento krát nevyšlo podľa ich predstáv.

Najlepšie družstvá mužov i žien na prvých troch miestach ocenil člen Snemu DPO SR Marián Rušin a predseda DHZ Hranovnica František Jakubek. Odmenené bolo i družstvo z Rimavských Zalužian ako najvzdialenejší účastník súťaže.

Dobrovoľní hasiči i hasičky sa dobre popasovali s hasičskou výzbrojou a preukázali, že vedia obsluhovať hasičskú techniku i za zníženej viditeľnosti . Bola to prvá z piatich súťaží, ktoré sa konajú v Hranovnici v tomto roku. Budúcu nedeľu sa stretnú na miestnom futbalovom ihrisku v okresných súťažiach DHZ 9.6.2013 /družstvá mužov do 35 rokov, o týždeň neskôr 16.6.2013 / družstvá dorastu, žien a mužov nad 35 rokov/ obe so začiatkom o 8.30 h.

Najbližšie nočné hasičské cvičenie /už 9. ročník/ v okrese Poprad sa uskutoční v sobotu 22.6.2013 v Spišskom Bystrom vo výcvikom areáli DHZ v časti obce „ Kubašok „ so začiatkom o 22.00 h. Súťaži bude predchádzať už tradične kultúrny program a následne po zotmení zapálenie veľkej vatry čím si účastníci pripomenú tradičný zvyk z minulosti - pálenie Jánskych ohňov.

Ondrej Klimo
Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1245