Nachádzate sa v sekcii : PHL Podtatranská hasičská liga
 Na kraj postupuje Gerlachov.

Na kraj postupuje Gerlachov.

dátum a čas pridania: 12. júna 2013 07:48
Okresný výbor Dobrovoľnej požiarnej ochrany v spolupráci s Dobrovoľným hasičským zborom /DHZ/ v Hranovnici na miestnom futbalovom ihrisku zorganizoval okresnú súťaž hasičských družstiev mužov do 35 rokov. Spomedzi troch desiatok tímov najlepšie výsledky v požiarnom útoku a štafete 8 x 50 metrov s prekážkami dosiahol Gerlachov I /výsledný čas 85,21 s/ pred Spišskou Sobotou /88,16 s/, Gerlachovom II /89,18 s/, Štrbou /90,48 s/ a Kravanmi /91,24 s/.

Súčasne tu prebehol okresný pretek jednotlivcov v behu na 60 metrov s prekážkami. Titul obhájil Miroslav Šary /Spišská Sobota/ časom 11,9 s pred Marekom Šebestom /Vikartovce/ - 12,5 s a Andrejom Lopuškom /Spišské Bystré/ - 12,7 s. Všetci získali I. výkonnostnú triedu. Diplomy zúčastneným družstvám, ceny najlepším piatim družstvám i trom jednotlivcom odovzdal okresný veliteľ DPO Marián Rušin a riaditeľ OV DPO Poprad Michal Šerfel. Predseda DHZ Hranovnica František Jakubek venoval najsympatickejšiemu družstvu – mužom z Tatranskej Lomnice cenu slušnosti.

Okresné súťaže DHZ s postupom víťaza na krajskú súťaž sa konajú vo dvojročných cykloch. Mužom z DHZ Gerlachova sa podaril husársky kúsok a po štvrtý krát po sebe s výrazným náskokom zvíťazili. / prvý krát v roku 2007 po víťazstve v krajskej súťaži v Spišskom Štvrtku sa stali historicky prvým majstrom SR v súťaži DHZ v Pruskom okres Ilava, v roku 2009 vo Svidníku opäť ako víťaz Prešovského kraja sa prebojovali na majstrovstvá Slovenska DHZ, kde v Kysuckom Novom Meste silnej konkurencii obsadili pekné štvrté miesto a do tretice v roku 2011 po víťazstve na „ kraji „ v Bystrom okres Vranov na majstrovstvách SR DHZ v Dubnici nad Váhom nenašli premožiteľa a zaslúžene sa stali opäť majstrami Slovenska/.

Želáme im veľa športových úspechov pri reprezentácii obce i okresu Poprad v krajskej súťaži DHZ Prešovského kraja, ktorá sa uskutoční v sobotu 13.7.2013 v obci Terňa okres Prešov.

Ondrej Klimo
Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1406