Nachádzate sa v sekcii : PHL Podtatranská hasičská liga
 Hasičská súťaž o pohár obce Hranovnica

Hasičská súťaž o pohár obce Hranovnica

dátum a čas pridania: 01. augusta 2012 13:54
Obec Hranovnica spolu s miestnym Dobrovoľným hasičským zborom usporiadali v nedeľu 29.7.2012 za účasti dobrovoľných hasičov z obce Szaflary z Poľskej republiky ďalšiu súťaž zo seriálu Podtatranskej hasičskej ligy. V úvode boli ocenení aktívni a zaslúžili členovia DHZ medailami Za vernosť v dobrovoľnej požiarnej ochrane a poľskí „ stražaci „ odznakmi sv. Floriána – patróna hasičo.

Vo výcvikovom priestore DHZ v areáli obce zvanom Lučka akcia pokračovala 12. ročníkom súťaže hasičských družstiev o Putovný pohár obce Hranovnica za účasti 37 družstiev. Víťazom u mužov sa stala Spišská Sobota II s dosiahnutým časom 14,97 s /rekord tejto súťaže/ pred Gerlachovom /16,43/ a Štrbou /16,62/.Muži zo Spišskej Soboty zvíťazili už tri roky po sebe a získali putovný pohár do svojho vlastníctva natrvalo. U žien boli najlepšie Smižany okr. Spišská Nová Ves s časom 20,98 s - obhájili prvenstvo z minulého roka. Druhá priečka patrila Šuňave /27,61/, tretia skončila Spišská Sobota II /28,33/. Po prvý krát v osobitných kategóriach súťažili muži nad 35 rokov, kde bola prvá Spišská Sobota II /23,13/ i družstvá dorastu . Medzi chlapcami bola prvá Štrba /19,30/ pred Šuňavou /19,57/a Spišským Štiavnikom /21,34/, u dievčat zas Vikartovce /21,81/ pred Šuňavou/ 26,87/ a Spišskou Sobotou /47,55/. Predstavili sa i priatelia z Poľska z obce Szaflare, ich vystúpenie sa stretlo s aplauzom všetkých prítomných, keď dosiahli čas 38,85 s. V Podtatranskej hasičskej lige v priebežnom poradí medzi mužmi sú prvé Kravany, druhé Smižany a tretia Spišská Sobota II. Medzi ženami si šiestym tohtoročným víťazstvom prvenstvo upevnili Smižany . Striebro patrí Šuňave a bronz Štrbe. Medzi dorastenkami vedie Šuňava pred Spišskou Sobotou a Vikartovcami. Medzi dorastencami prvá priečka patrí Štrbe pred Šuňavou a Štôlou. O ceny bojujú v osobitnej kategórii i muži nad 35 rokov. Tu je prvá Spišská Sobota I pred Spišskou Sobotou II a Batizovcami. Podtatranská hasičská liga \"prehupla\" do druhej polovice. Dobrovoľní hasiči majú pred sebou ešte sedem súťaží, kde si môžu zlepšiť svoje umiestnenia.

Najbližšia súťaž sa bude konať v Spišskom Bystrom v nedeľu 5.8.2012 so začiatkom o 10.00 h. Opäť sa súťaží v piatich kategóriach – muži, ženy, dorastenci, dorastenky i muži nad 35 rokov v dvoch pokusoch na nástrekové terče.

Ondrej Klimo

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1341