Nachádzate sa v sekcii : PHL Podtatranská hasičská liga
            Hasiči súťažili v Liptovskej Tepličke

Hasiči súťažili v Liptovskej Tepličke PHL 2013

dátum a čas pridania: 22. júla 2013 13:29
Aj rázovitá obec Liptovská Teplička má aktívny dobrovoľný hasičský zbor, ktorý v budúcom roku oslávi deväťdesiate výročie založenia. Družstvá mužov, žien i žiakov pod vedením predsedu DHZ Pavla Marušina a veliteľa DHZ Jozefa Marušina sa každoročne zapájajú do činnosti pri rôznych akciách. Dobrovoľní hasiči pripravili v nedeľu 21.7.2013 už 21. ročník súťaže o Putovný pohár starostu obce, na ktorej sa zúčastnilo 18 tímov mužov a 12 družstiev žien. V hasičskom útoku do kopca bola medzi mužmi prvá Štôla s časom 17,79 s pred Spišským Bystrým - 18,21 s a Gerlachovom II – 18,43 s. V súťaži žien si najvyššie priečky rozdelili - Vikartovce – dorastenky /22,72/ - obhájili minuloročné prvenstvo , druhá bola Šuňava /24,48/ a tretia Štrba /25,44/. Ako najsympatickejšie družstvo hasičské družstvo pohárom slušnosti bolo ocenené družstvo mužov nad 35 rokov z Gemerskej Vsi okr. Revúca. Upomienkové predmety prevzala i starostka partnerskej obce Gemerská Ves Monika Lévaiová . Stužku za 40 rokov aktívnej činnosti v Dobrovoľnej požiarnej ochrane - Za vernosť prevzal člen miestneho DHZ Bystrík Fendek . Diplomy za účasť všetkým družstvám, ceny najlepším i krásne putovné poháre osobne odovzdal starosta obce Slavomír Kopáč, ktorý pozval prítomných na budúci rok opäť do Liptovskej Tepličky.

Po tejto súťaži v priebežnom poradí Podtatranskej hasičskej lige medzi mužmi vedú Kravany, druhá je Spišská Teplica a tretia Štrba. U žien je najlepšia Šuňava, druhá je Hranovnica a tretie Spišské Bystré. Medzi dorastencami prvú priečku okupuje Spišský Štiavnik ,druhá je zatiaľ Štôla a tretí Svit . Aj dorastenky majú svoju kategóriu - tu trónia Vikartovce . Druhé miesto patrí Hranovnici a tretie Strážam.

Trinásta súťaž Podtatranskej hasičskej ligy sa uskutoční v Hranovnici na Lúčke v nedeľu 28.7.2013 o 13.00 hodine. Súťažiť sa bude o Putovné poháre obce Hranovnica v šiestich kategóriách – muži a ženy do 35 a nad 35 rokov, dorastenci a dorastenky. Predtým o 11.00 hodine sa tu predstavia v disciplíne hasičský útok s vodou i kolektívy mladých hasičov, ktoré budú súťažiť o Putovný pohár Hornádskej kotliny.

Ondrej Klimo

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1182