Nachádzate sa v sekcii : PHL Podtatranská hasičská liga
   Súťaž hasičských družstiev v Lučivnej

Ďalšie kolo PHL v Lučivnej.

dátum a čas pridania: 01. júla 2013 16:11
Lučivná je jednou z devätnástich obcí okresu Poprad, kde sa uskutočňujú každoročne hasičské súťaže. Z iniciatívy miestnych dobrovoľných hasičov sa v lyžiarskom areáli Snowpark uskutočnil druhý ročník súťaže hasičských družstiev o Putovný pohár starostu obce Lučivná.

V súťažnom zápolení - v hasičskom útoku do kopca sa na štart postavilo 19 družstiev mužov a dorastencov i 8 družstiev žien a dorasteniek. Medzi mužmi sa víťazom stali dorastenci zo Štôle s časom 18,381 s . Druhá skončila Šuňava II s časom 18,949 s. Tretiu priečku obsadili Kravany, keď dosiahli čas 19,234 s. V ženskej kategórii bolo najlepšie Spišské Bystré s časom 24,477 s, druhé boli dorastenky z Vikartoviec /25,966 s/. Z tretieho miesta sa tešili dorastenky zo Šváboviec /26,114 s/.

Súťaž bola konaná v rámci osláv 125. výročia vzniku miestneho Dobrovoľného hasičského zboru v Lučivnej. Pri tejto príležitosti starosta obce Lučivná Stanislav Gavalier vyzdvihol spoluprácu s okolitými DHZ pri zásahoch pri mimoriadnych udalostiach a ocenil DHZ Šuňava - ocenenie prevzal Ing. Ján Fridman, predseda DHZ.

V Podtatranskej hasičskej lige v priebežnom poradí medzi mužmi vedie Šuňava, druhá je Štrba a tretia Spišská Teplica. U žien je najlepšie Spišské Bystré pred Hranovnicou a Šuňavou . Medzi dorastencami je prvý Spišský Štiavnik pred Štôlou a Svitom, u dorasteniek zase Vikartovce pred Hranovnicou a Strážami.

Ďalšou v poradí deviatou a desiatou z 21 súťaží , ktoré sú zaradené do seriálu Podtatranskej hasičskej ligy je súťaž na futbalovom ihrisku v Dedinkách okr.Rožňava O pohár obce Stratená /organizátor DHZ Stratená/ v sobotu 6.7.2013 o 10.00 hodine. So začiatkom o 14.00 hodine sa tu uskutoční 2. kolo Regionálnej hasičskej ligy Spiš /RHLS/. O deň neskôr v Štrbe v nedeľu 7.7.2012 o 9.00 hodine budú dobrovoľní hasiči – muži, ženy, dorastenci i dorastenky bojovať o putovné poháre starostu obce na miestnom futbalovom štadióne. O 13.00 hodine si tu hasičské družstvá zmerajú sily v ďalšej súťaži RHLS.

Sprievodnou akciou v Štrbe počas súťaží bude „ Hasičská kvapka krvi „ – Miestny spolok Slovenského Červeného Kríža MUDr. Ľudovíta Markušovského pozýva týmto všetkých, nielen hasičov na darovanie krvi.

Ondrej KLIMO
Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1291