Nachádzate sa v sekcii : PHL Podtatranská hasičská liga
Ďalšia  hasičská súťaž v Gánovciach

Ďalšia hasičská súťaž v Gánovciach

dátum a čas pridania: 24. júla 2016 12:03

   Gánovce sa stali ďalšou z dvadsiatich troch obcí okresu Poprad, kde sa uskutočňuje  hasičská súťaž. Z iniciatívy miestnych dobrovoľných hasičov z Dobrovoľného hasičského zboru sa na futbalovom ihrisku uskutočnil prvý ročník súťaže hasičských družstiev o Putovný pohár starostky obce. V úvode súťaže starostka obce Gánovce Ing. Alžbeta Čekovská privítala prítomných súťažiacich i rozhodcovský zbor. Poďakovala gánovským dobrovoľným hasičom i hasičkám pod vedením predsedu DHZ Olivera Janeka a veliteľa DHZ Martina Lajoša za ich nezištnú pomoc blížnym.

   V súťažnom zápolení - v hasičskom útoku  u žien  prvé miesto obsadila Šuňava s časom 22,46 s. 

   Medzi dorastencami boli prvé Stráže (19,74) pred Gánovcami (21,67).

   U dorasteniek sa z prvenstva radovali domáce Gánovce, keď dosiahli čas 24,02 s.

   V záverečnom slove starostka obce Alžbeta Čekovská  poďakovala za veľmi dobre pripravenú akciu a pozvala všetkých na ďalší ročník súťaže, ktorá už  bude zaradená do seriálu  súťaží Podtatranskej hasičskej ligy.

   Gánovskí dobrovoľní hasiči i hasičky  založili novú tradíciu,  chcú pokračovať v šírení dobrého mena ich predchodcov vo viac ako deväťdesiatročnej histórii Dobrovoľného hasičského zboru (rok založenia 1924). Hasičský dorast chce nadviazať na úspechy Gánoviec z minulosti – najvýznamnejší v roku 1972 na II. národnom kole súťaže požiarnych družstiev konanom v Košiciach, keď dosiahli dorastenci  krásne druhé miesto na Slovensku. Tento cieľ sa im darí plniť, v tomto roku patria medzi najlepšie dorastenecké družstvá v okrese Poprad.

 

                                                                                  Ondrej KLIMO

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 738