Nachádzate sa v sekcii : OHL Liptovský Mikuláš
Hasič šport fest 2012 Bobrovček

Hasič šport fest 2012 Bobrovček

dátum a čas pridania: 20. augusta 2012 20:00
V krásny sobotný deň sa v malej obci na Liptove uskutočnil Hasič šport fest 2012. Súťaž v sebe zahŕňala raňajšie 8. kolo Regionálnej hasičskej ligy Spiš a poobedné 7.kolo Okresnej hasičskej ligy Liptovský Mikuláš. Súťažilo sa nielen o poháre a putovnú tretru ale aj o niekoľko vecných cien a v tombole aj o lístky do tatralandie alebo o let vrtulníkom.

Poďme pekne od začiatku regionálna hasičská liga písala v Bobrovčeku už svoj osmy diel. A veru bolo sa na čo pozerať . Ako prvá sa na štart postavila Podvysoká a časom 14,36 nastavila latku súťaže veľmi vysoko. O pokorenie tohto času sa snažili aj domáci ale priblížili sa k nemu iba výsledkom ľavého terča (14,36) no celkový čas 15,80 im stačil iba na tretie miesto. Druhá skončila Štôla časom 14,75 a pripísala si tak do tabuľky 20 bodov a dva kolá pred koncom vedie priebežné poradie Regionálnej hasičskej ligy Spiš .

Medzi ženami potvrdilo družstvo Štrby svoje postavenie v celkovej tabuľke pred Spišskou Sobotou ,ktorá sa tejto súťaže nezúčastnila, a časom 21.20 vyhralo toto kolo pred Likavkou.

Po RHLS prišla na rad prestávka. V prestávke sa diali neskutočné veci. Všetkých opantala hra s názvom Strelnica po hasičsky . Na plochu sa položila podložka s fľaškou alkoholu a 10 metrov od nej sa postavil súťažiaci a snažil sa ju zvaliť hasičskou hadicou B 75 . Táto náročná súťaž vyburcovala aj dav aj súťažiacich ktorý v hojnom počte sa snažili získať túto vzácnu výhru.

Keď odbila jedna hodina na dráhe už bolo všetko pripravené na začatie 7.kola Okresnej hasičskej ligy Liptovský Mikuláš.

Začneme najskôr ženskými družstvami ktorých nebolo veľa ale kvalitnými časmi sa zaslúžili o to aby prispeli ku kvalite tohto kola OHL. Nedarilo sa víťazkám z RHLS, Štrbe ktorá pokazila svoj útok a dostala N-ko . To bola voda na mlyn pre Kráľovu Lehotu a Smrečany ktoré sa tak pobili o prvé miesto . A bolo to práve prvé zmieňované družstvo ktoré vyhralo toto kolo. Gratulácie a putovná tretra patrí do Kráľovej Lehoty .

Medzi mužmi vybehli na trať ako prvý chlapci z Jalovca , tí však svoj pokus pokazili a časom 22,589 obsadili konečné deviate miesto. Hneď po nich vybehla Štôla a jej čas 17,363 síce stačil iba na štvrté miesto ale toto družstvo ukázalo že aj na hrubé hadice to ešte stále vie. Čas ktorý dosiahla Štôla atakovali aj Nižné Ružbachy či Partizánska Lupča ale bez úspechu. Podarilo sa to až Štrbe ktorá predbehla Štôlu o 3 tisíciny sekundy (17,360) a taktiež sa to podarilo aj Bijacovciam . S časom 17,176 sa umiestnili na druhom mieste. Čakalo sa už len na domáce družstvo z Bobrovčeka . Na tento pokus si prítomný diváci museli počkať lebo bol predelený vyhlásením tomboly . Výhercovia , ktorým gratulujeme, sa mohli tešiť na skvelé ceny a hlavne na tú naj . Let vrtulníkom.

Keď sa všetky ceny odovzdali prišla tá pravá chvíľa na to aby svoj pokus odbehli aj domáci. A tento pokus bol najrýchlejší spomedzi všetkých. Mal hodnotu 16,303. Nebol to ani rekord ligy ani rekord trate ale postačoval na úplné víťazstvo putovnej tretry ktorá tak zostala v domácom prostredí.

Hasič šport fest 2012 sa ešte nekončil. Domáci mali pripravenú ešte jednu súťaž a to Najrýchlejšie sanie. V tejto súťaži už domáci nemali konkurenciu a prvé dva miesta obsadili práve oni.

Všetky videá z týchto súťaží môžete nájsť aj na youtube.com a taktiež aj na www.bobrovcek.webnode.sk

Záver patril už iba diskotéke pod holým nebom. Organizátori diváci súťažiaci aj hostia sa tak zabávali a oslavovali tak pekný deň pri hasičskom športe.
Pridal: Tomy11101987
Počet zobrazení: 1602