Nachádzate sa v sekcii : Plameň - mladí hasiči
Východoslovenská liga mladých hasičov

Východoslovenská liga mladých hasičov

dátum a čas pridania: 03. októbra 2012 15:35
Súťaže dobrovoľných hasičov na Slovensku majú dlhoročnú tradíciu a získali si značnú obľubu, o čom svedčia i zvyšujúce sa počty súťažiacich aj u tých najmladších adeptov požiarnej ochrany. Na základe podnetu okresného výboru Dobrovoľnej požiarnej ochrany /DPO/ Poprad po vzore finálovej súťaže Východoslovenskej hasičskej ligy konanej každoročne pre hasičské družstvá dospelých, sa uskutočnil 1. ročník finále Východoslovenskej ligy mladých hasičov v nedeľu 30.9.2012 na futbalovom ihrisku v Šuňave okres Poprad. Zúčastnili sa ho najlepšie 10 - členné kolektívy mladých hasičov z dobrovoľných hasičských zborov /DHZ/ a základných škôl /ZŠ/ reprezentujúce okresy Prešovského a Košického kraja, ktoré súťažili o putovné poháre, ktoré daroval predseda krajského výboru DPO Prešov Marián Rušin. Súťažnými disciplínami bol požiarny útok CTIF a štafetový beh na 400 m s prekážkami podľa pravidiel hry mladých hasičov PLAMEŇ.

Víťazom medzi chlapcami sa stal DHZ Šuňava okr. Poprad pred DHZ Slovenská Ves a DHZ Ľubica - obaja z okr. Kežmarok. Štvrtá skončila Lúčka okr. Sabinov a piaty Poproč okr. Košice - okolie. Aj u dievčat bola najlepšia Šuňava – družstvo zo ZŠ pred družstvom z DHZ. Tretia bola Lúčka okr. Sabinov . Štvrtá priečka patrila Spišskej Starej Vsi okr. Kežmarok a piata – Spišskému Bystrému okr. Poprad.

Ceny najlepším osobne odovzdal starosta obce Šuňava Stanislav Kubaský a významní činovníci DPO SR - prezident PhDr. Ladislav Pethö, člen prezídia Pavol Ceľuch, predseda republikovej kontrolnej a revíznej komisie Ing. Jozef Kovalčík a člen Snemu a predseda KV DPO Prešov Marián Rušin.

Nová tradícia bude pokračovať ďalej – bolo dohodnuté, že ďalší ročník finále mladých hasičov sa bude konať striedavo v Prešovskom a Košickom kraji. V Šuňave bola nasadená vysoká latka kvality a je teraz na KV DPO Košice, aby v nej dôstojne pokračovali, veď majú tiež veľké skúsenosti s organizovaním hasičských súťaží i kvalitný rozhodcovský zbor.

VÝSLEDKY

Ondrej KLIMO
Pridal: Milan
Počet zobrazení: 2126