Nachádzate sa v sekcii : Plameň - mladí hasiči
V Havírove sa stretnú stovky mladých hasičov.

V Havířove sa stretnú stovky mladých hasičov.

dátum a čas pridania: 23. februára 2012 08:23

Zbor dobrovoľných hasičov Havířov Mesto organizuje v sobotu 25. februára 23. ročník halovej pohárovej súťaže mladých hasičov, ktorá je súčasne 21. ročníkom neoficiálneho majstrovstvá Čiech, Moravy, Sliezska a Slovenska.

Štartová listina je uzavretá vždy dlho dopredu. Na štart sa postaví 28 tímov mladších žiakov a 38 tímov starších žiakov. Tímy hasičov z väčších diaľok prichádzajú už v piatok, ďalšie v sobotu tesne pred začiatkom. Minuloročné prvenstvo budú obhajovať mladší hasiči z Těškovic a starší z MENIK.

Mladí hasiči rozdelení musí preukázať schopnosti v niekoľkých disciplínach. Patrí medzi ne uzlovanie alebo štafetové behy, pri ktorých súťažiaci musia napríklad prekonať lávku, preniesť hasiaci prístroj, rozbaliť či zmotať hadicu. O konečných výsledkoch rozhodujú sekundy a nazbierané trestné body.

\"Prípravy na halovú súťaž sú v plnom prúde. Náš organizátorský tím teraz čakajú náročné dni a hlavne poslednú noc z piatku na sobotu, kedy musíme v priebehu niekoľkých hodín pripraviť trať a zázemie v hale. Verím, že aj tento rok bude mať celá súťaž rýchly spád a súťažiaci hasiči sa budú môcť sústrediť len na svoje výkony, \\\\\\\"povedal veliteľ havířovských hasičov dobrák Emanuel Došlík.

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1424