Nachádzate sa v sekcii : Plameň - mladí hasiči
Súťaž mladých hasičov - memoriál Jána Jonasa a Dušana Sokola  v Štrbe

Súťaž mladých hasičov v Štrbe

dátum a čas pridania: 30. mája 2013 08:21
Okresný výbor Dobrovoľnej požiarnej ochrany v Poprade patrí medzi tie organizácie , ktoré sa môžu pochváliť svojou neustálou aktivitou. Víkend čo víkend sa prezentuje na verejnosti rôznymi akciami pre dobrovoľných hasičov - dospelých , dorast či žiakov. Uplynulú sobotu 25.5.2013 v spolupráci s Dobrovoľným hasičským zborom v Štrbe pripravili na miestnom futbalovom štadióne 5. ročník súťaže mladých hasičov - memoriál Jána Jonasa a Dušana Sokola. V úvode všetkých prítomných privítal starosta obce Štrba Michal Sýkora u ktorého majú dobrovoľní hasiči v obci dlhoročnú podporu.

Mladí hasiči preukazovali pripravenosť v dvoch disciplínach celoštátnej hry PLAMEŇ – požiarnom útoku CTIF a štafete na 400 metrov s prekážkami . Dosiahli tu veľmi pekné výsledky i napriek chladnému počasiu na mokrom teréne po daždi. V celkovom poradí medzi desaťčlennými kolektívmi prvé miesto u chlapcov už tretí rok po sebe obsadila DHZ Šuňava / vedúca kolektívu Žofia Šebestová/ pred DHZ Gerlachov / vedúci Miroslav Budinský/ a DHZ Podolínec /vedúca Mgr. Iveta Stehlíková/ . Aj medzi dievčatami bola už po piaty krát prvá ZŠ Šuňava / vedúci Ján Kalla / pred DHZ Spišské Bystré / vedúci František Kundis a Mária Ilošvajová/ a DHZ Šuňava / vedúca Žofia Šebestová /. Súťažili i 5-členné družstvá, ktoré mali upravené súťažné podmienky . Tu boli najlepší chlapci z Tatranskej Lomnice / vedúci Ing. Stanislav Kováč/ pred dievčatami zo ZŠ Šuňava / vedúca Iveta Fendeková / a chlapcami z DHZ Šuňava / vedúca Mgr. Henrich Barilla /.

Súťažiaci si účasťou podľa umiestnenia pripísali ďalšie body do tabuľky už trinásteho ročníka Podtatranskej olympiády mladých hasičov, kde po štyroch súťažiach medzi chlapcami vedie DHZ Gerlachov pred DHZ Šuňava a DHZ ZŠ Spišská Teplica . U dievčat je suverénne najlepšia ZŠ Šuňava pred DHZ Vikartovce a DHZ Spišské Bystré.

Hasičská mlaď si najbližšie zmerá sily v okresnom kole celoštátnej hry PLAMEŇ 2013 , ktoré sa uskutoční v Liptovskej Tepličke na futbalovom ihrisko v nedeľu 2.júna t.r.

Výsledky

Ondrej Klimo
Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1455