Nachádzate sa v sekcii : Plameň - mladí hasiči
 Súťaž mladých hasičov v  Hranovnici

Súťaž mladých hasičov v Hranovnici

dátum a čas pridania: 10. septembra 2013 23:05
Po dvojmesačnej prázdninovej odmlke pokračoval v prvú septembrovú sobotu trinásty ročník Podtatranskej olympiády mladých hasičov súťažou vo výcvikovom areáli DHZ v Hranovnici v časti \" Na Lučke \".

O putovné poháre obce Hranovnica v ôsmom ročníku súťažilo v troch súťažných disciplínach dvadsaťdva kolektívov mladých hasičov a hasičiek vo veku 6 – 15 rokov. V disciplínach - štafete 5 x 30 m s prekážkami, štafete hasičských dvojíc a uzlovej štafete u chlapcov najlepšie výsledky dosiahol opäť DHZ Spišské Podhradie /vedúci Ján Galarovič/ pred DHZ Šuňava I a Šuňava II /vedúci Henrich Barilla/.

U dievčat sa z víťazstva tentoraz radovali Vikartovce. Druhá skončila ZŠ Šuňava I /vedúci Ján Kalla/ a tretie Spišské Bystré /vedúci František Kundis/.

V roku 2011 za víťazstva v rokoch 2009,2010 i 2011 získali dievčatá zo Šuňavy i chlapci z Gerlachova putovné poháre natrvalo do svojho vlastníctva. V tomto roku sa po druhý krát bojovalo o nové putovné poháre obce Hranovnice, ktoré spolu s cenami najlepším odovzdal František Jakubek - predseda DHZ Hranovnica a František Kundis - podpredseda pre mládež Okresného výboru Dobrovoľnej požiarnej ochrany Poprad.

V Hranovnici súťažili mladí hasiči aj v ďalšej disciplíne hry Plameň v požiarnom útoku s vodou. Tu medzi chlapcami boli najlepšie Kravany pred Novou Lesnou a Spišským Bystrým. U dievčat zlato patrilo Spišskému Bystrému, druhé boli Kravany a tretie Spišské Bystré. Zúčastnené družstvá si podľa umiestnenia pripísali ďalšie body do tabuľky súťaže o Putovné poháre Hornádskej doliny.

V Podtatranskej olympiáde mladých hasičov po deviatej súťaži konanej v Hranovnici u chlapcov vedie DHZ Šuňava I pred DHZ Gerlachov a DHZ Spišská Teplica. Medzi dievčatami je najlepší DHZ ZŠ Šuňava, druhý DHZ Spišské Bystré a tretí DHZ Šuňava.

Hasičská mlaď sa najbližšie stretne v nedeľu 22.9.2013 v Šuňave, kde budú súťažiť chlapci i dievčatá o putovné poháre starostu obce. Začiatok je stanovený na 11.30 h.

Ondrej Klimo

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1162