Nachádzate sa v sekcii : Plameň - mladí hasiči
 Súťaž mladých hasičov v  Hranovnici

Súťaž mladých hasičov v Hranovnici 2014

dátum a čas pridania: 10. septembra 2014 12:26

      Po dvojmesačnej prázdninovej odmlke pokračoval v prvú septembrovú sobotu štrnásty ročník Podtatranskej olympiády mladých hasičov súťažou vo výcvikovom areáli DHZ v Hranovnici v časti " Na Lúčke".

     O putovné poháre obce Hranovnica v deviatom ročníku súťažilo v troch súťažných disciplínach dvadsaťjeden kolektívov mladých hasičov a hasičiek vo veku 6 – 15 rokov. V disciplínach -  štafete 5 x 30 m s prekážkami, štafete hasičských dvojíc a uzlovej štafete u chlapcov najlepšie výsledky  dosiahol  DHZ ZŠ Šuňava II pred DHZ ZŠ Šuňava I a DHZ ZŠ Šuňava III - vedúci Mgr. Henrich Barilla.

    Aj u  dievčat sa z víťazstva  radovala Šuňava Zvíťazil DHZ ZŠ Šuňava I – vedúci Ján Kalla. Druhá skončila ZŠ Šuňava V /vedúca Žofia Šebestová/ a tretie Vikartovce /vedúci Peter Drevko/.        

     V roku 2011  za víťazstva tri roky po získali dievčatá zo Šuňavy i chlapci z Gerlachova  putovné poháre natrvalo do svojho vlastníctva. V tomto roku sa po tretí krát bojovalo o nové putovné poháre obce Hranovnice, ktoré spolu s  cenami najlepším odovzdal  František Jakubek - predseda DHZ Hranovnica a František Kundis – okresný veliteľ DPO - podpredseda pre represiu a výcvik z Okresného výboru Dobrovoľnej požiarnej ochrany Poprad.

     V Podtatranskej olympiáde mladých hasičov po deviatej súťaži konanej v Hranovnici u chlapcov vedie DHZ ZŠ Šuňava I pred DHZ ZŠ Šuňava II a DHZ Gerlachov. Aj medzi dievčatami je najlepší DHZ ZŠ Šuňava I. Druhý je DHZ Spišské Bystré a tretí DHZ ZŠ Šuňava V .

     Hasičská mlaď sa najbližšie stretne v nedeľu 21.9.2014 v Šuňave, kde budú súťažiť chlapci i dievčatá o putovné poháre starostu obce. Začiatok je stanovený na 11.30 h.

  

                                             Ondrej Klimo

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1109