Nachádzate sa v sekcii : Plameň - mladí hasiči
   Súťaž mladých hasičov o  putovné poháre obce Hranovnica

Súťaž mladých hasičov o putovné poháre obce Hranovnica

dátum a čas pridania: 11. septembra 2012 08:25
Po dvojmesačnej prázdninovej odmlke pokračoval v druhú septembrovú sobotu dvanásty ročník Podtatranskej olympiády mladých hasičov súťažou vo výcvikovom areáli DHZ v Hranovnici v časti nazývanej domácimi obyvateľmi \" Na Lučke \".

O putovné poháre obce Hranovnica v siedmom ročníku súťažilo v troch súťažných disciplínach dvadsaťtri kolektívov mladých hasičov a hasičiek. V disciplínach - štafete 5 x 30 m s prekážkami, štafete hasičských dvojíc a uzlovej štafete u chlapcov najlepšie výsledky dosiahol DHZ Spišské Podhradie / vedúci Ján Galarovič/ pred DHZ Šuňava I a Šuňava II / vedúca Žofia Šebestová/ . U dievčat sa z víťazstva už šiesty krát v histórii súťaže radovala ZŠ Šuňava. Zvíťazila ZŠ Šuňava I pred ZŠ Šuňava II / vedúci Ján Kalla/ a Kravanmi /vedúci Rastislav Ferienčík/.

Dievčatá zo ZŠ Šuňava potvrdili, že im právom patrí titul majsteriek SR v celoštátnej hre PLAMEŇ 2012, ktorý získali v Lipanoch t.r. I v Hranovnici dosiahli najnižší čas zo všetkých zúčastnených družstiev , ba čo viac i najnižší čas v sedemročnej histórii tejto súťaže.

V minulom roku za víťazstva v rokoch 2009,2010 i 2011 získali dievčatá zo Šuňavy i chlapci z Gerlachova putovné poháre natrvalo do svojho vlastníctva. V tomto roku sa bojovalo o nové putovné poháre obce Hranovnice, ktoré spolu s cenami najlepším odovzdal osobne starosta Ing. Martin Benko – starosta obce, František Jakubek - predseda DHZ Hranovnica a František Kundis - podpredseda pre mládež Okresného výboru Dobrovoľnej požiarnej ochrany Poprad.

Ondrej Klimo
Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1607