Nachádzate sa v sekcii : Plameň - mladí hasiči
Súťaž mladých hasičov - memoriál Jána Jonása a Dušana Sokola  v Štrbe 2016

Súťaž mladých hasičov - memoriál Jána Jonása a Dušana Sokola v Štrbe 2016

dátum a čas pridania: 23. mája 2016 11:07

   Okresný výbor Dobrovoľnej požiarnej ochrany v Poprade patrí medzi tie organizácie , ktoré sa môžu pochváliť svojou neustálou aktivitou. Víkend čo víkend sa prezentuje na verejnosti rôznymi akciami pre dobrovoľných hasičov - dospelých , dorast či žiakov. Uplynulú sobotu  21.5.2016 v spolupráci s Dobrovoľným hasičským zborom v Štrbe pripravili na miestnom futbalovom štadióne  8. ročník súťaže mladých hasičov - memoriál Jána Jonása a Dušana Sokola.                                                          

   Mladí hasiči preukazovali pripravenosť v dvoch disciplínach podľa medzinárodných pravidiel  celoštátnej hry PLAMEŇ – požiarnom útoku s prekážkami a štafete na 400 metrov s prekážkami.              Medzi desaťčlennými kolektívmi prvé  miesto u chlapcov už šiesty rok po sebe  obsadila Šuňava I  pred Batizovcami a Šuňavou II.

   Aj medzi dievčatami bola najlepšia Šuňava I už po ôsmy krát . Druhé bolo Spišské Bystré a tretia priečka patrila Šuňave II..

   Súťažili i  5-členné  družstvá – tu  zvíťazila Šuňava I pred Šuňavou V a Kravanmi.

   Súťažiaci si účasťou podľa umiestnenia  pripísali ďalšie body do tabuľky už šestnásteho   ročníka  Podtatranskej olympiády mladých hasičov, kde po piatich súťažiach  medzi chlapcami vedie Šuňava I pred Batizovcami a Hranovnicou . U dievčat je najlepšie Spišské Bystré pred Šuňavou a Vikartovcami.

   Hasičská mlaď si najbližšie zmeria sily v okresnom kole celoštátnej hry PLAMEŇ 2016 , ktoré  sa uskutoční v Šuňave na futbalovom ihrisku v nedeľu 29.mája. Tu sa rozhodne, ktoré družstvo chlapcov a dievčat bude reprezentovať okres Poprad v krajskom kole hry PLAMEŇ 2016. V tomto roku sa bude konať v Spišskom Podhradí okres Levoča v sobotu 18.6.2016.

                                                                                                             Ondrej Klimo

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1002