Nachádzate sa v sekcii : Plameň - mladí hasiči
Plamienok navštívil Mikuláš.

Plamienok navštívil Mikuláš

dátum a čas pridania: 13. decembra 2010 07:53

„Na Svätého Mikuláša neučí sa, neskúša sa.“ V pondelok toto heslo bolo napísané hádam v každej triede na základných školách. Však pre naše deti z najmladšej kategórie v DHZ Senica – Plamienok to neplatilo. Deti poctivo trénovali a chystali sa na jarnú časť súťaží.

Za túto poctivú snahu ich neobišiel Mikuláš. Počas hasičského tréningu v telocvični na 3. základnej škole prišiel na návštevu, aby mu deti predviedli svoje vedomosti a športové schopnosti. Zo začiatku boli trošku zakríknuté, možno sa trošku báli čerta. Aby deti vedeli, že si treba darček zaslúžiť, prvé kolo rozdávania darčekov bolo v zeleninovom duchu. Každý za menšiu snahu dostal cibuľu. V druhom kole už tréma opadla a malí hasiči predviedli nádherné výkony v recitovaní, dokonca od prváčikov zaznel aj nemecký jazyk. Mikuláš s anjelom v údive tieto vystúpenia sledovali a odmeňovali deti veľkými sladkými odmenami.

Záznam nielen z tejto akcie, ale aj ostatných aktivít DHZ Senica, detského krúžku Plamienok, nájdete na webovej stránke: http://sites.google.com/site/dhzplamienok/

Mikuláš, čert a anjel sa s deťmi rozlúčili a sľúbili im, že sa na nich prídu pozrieť i na druhý rok.

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 2146