Nachádzate sa v sekcii : Plameň - mladí hasiči
 Okresné kolo hry PLAMEŇ v Liptovskej Tepličke

Okresné kolo hry PLAMEŇ v Liptovskej Tepličke

dátum a čas pridania: 04. júna 2013 19:04
Miestne futbalové ihrisko patrilo prvú júnovú nedeľu hasičskej mladi vo veku od 6 do 15 rokov. V 41. ročníku celoštátnej hry PLAMEŇ 2013 sa zišli vyše dve stovky adeptov požiarnej ochrany z Dobrovoľných hasičských zborov /DHZ/ a Základných škôl /ZŠ/ okresu Poprad.

Víťazom okresného kola PLAMEŇ 2013 medzi chlapcami sa stal DHZ Šuňava, ktorý na tróne po štyroch rokoch vystriedal DHZ Gerlachov, ktorý skončil druhý so stratou 1,8 s na víťaza . Tretia priečka patrila DHZ ZŠ Spišská Teplica. Ešte výraznejšie výsledky medzi dievčatami dosiahla ZŠ Šuňava, keď nenašla premožiteľa od roku 2006. Dosiahla najnižší výsledný čas spomedzi všetkých zúčastnených družstiev chlapcov i dievčat a potvrdila dobrú pripravenosť pred medzinárodnou súťažou mladých hasičov, ktorá sa bude konať v júli t.r. vo francúzskom Mulhouse. Budú tu reprezentovať Slovenskú republiku ako víťaz minuloročného celoštátneho kola hry PLAMEŇ . Z druhého miesta v okrese Poprad sa radoval DHZ Šuňava. Na treťom mieste skončil DHZ Vikartovce.

Súťažili i 5 - členné družstvá mladých hasičov, aj tu boli najlepšie dievčatá zo ZŠ Šuňava pred DHZ Šuňava a DHZ ZŠ Tatranská Lomnica.

V súťaži jednotlivcov v behu na 50 m s prekážkami u chlapcov zvíťazil Daniel Faix pred Benjamínom Spišákom a Adamom Faixom / všetci DHZ Gerlachov / . Dievčatá si medaile podelili v poradí : l. Tatiana Hanulová, 2. Iveta Fendeková, 3.Zuzana Legátová / všetky ZŠ Šuňava /.

Hodnotená bola i celoročná činnosť kolektívov mladých hasičov zachytená v kronikách. Ako najkrajšia bola ocenená kronika DHZ Liptovská Teplička. DHZ L. Teplička - organizátor súťaže darovali najsympatickejšiemu, vekove najmladšiemu kolektívu mladých hasičiek z Lučivnej cenu slušnosti . Ceny najlepším družstvám i jednotlivcom odovzdali starosta obce Liptovská Teplička Slavomír Kopáč, podpredseda OV DPO Poprad pre mládež František Kundis a člen Snemu DPO SR a okresný veliteľ DPO Poprad Marián Rušin.

V Podtatranskej olympiáde mladých hasičov po piatej súťaži medzi chlapcami vedie DHZ Gerlachov pred DHZ Šuňava DHZ ZŠ Spišská Teplica , u dievčat je najlepšia ZŠ Šuňava pred DHZ pred DHZ Spišské Bystré a DHZ Vikartovce . Najbližšie sa hasičská mlaď stretne na ihrisku ZŠ v Spišskej Teplici v sobotu 15.6. o 10.00 h , kde budú chlapci i dievčatá bojovať o Putovné poháre starostu obce Spišská Teplica .

Ondrej Klimo
Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1260