Nachádzate sa v sekcii : Plameň - mladí hasiči
Mladí hasiči v Spišskej Sobote.

Mladí hasiči v Spišskej Sobote.

dátum a čas pridania: 05. septembra 2012 12:10

Spišskosobotskí dobrovoľní hasiči v spolupráci s OV DPO Poprad v areáli miestnej hasičskej zbrojnice a na historickom námestí uskutočnili 6.ročník súťaže mladých hasičov.

Hasičská mlaď vo veku od 6 do 15 rokov súťažila v troch disciplínach hry PLAMEŇ – štafete 5 x 30 m s prekážkami, uzlovej štafete a štafete hasičských dvojíc. V kategórii chlapčenských a zmiešaných kolektívov zvíťazil Dobrovoľný hasičský zbor Spišské Podhradie / vedúci kolektívu Ján Galarovič/ Druhý skončil minuloročný víťaz DHZ Gerlachov / vedúci Miroslav Budinský/ . Tretia priečka patrí DHZ Šuňava I / vedúca Žofia Šebestová/. Poradie ďalších v prvej desiatke : 4. DHZ Spišské Bystré, 5. DHZ Štrba, 6. DHZ Vikartovce, 7. DHZ Šuňava II, 8. ZŠ s MŠ Poprad – Veľká, 9. DHZ ZŠ Spišská Sobota, 10. DHZ Batizovce.

Medzi dievčatami od vzniku súťaže nenašla premožiteľa ZŠ Šuňava I pod vedením vedúceho kolektívu Jána Kallu a po šiesty krát zaslúžene zvíťazila. Druhá priečka patrila DHZ Šuňava I /vedúca Žofia Šebestová /. Tretie miesto obsadili Vikartovce I / vedúci Peter Drevko /. Do prvej desiatky sa ešte nominovali: 4. DHZ Spišské Bystré I, 5. ZŠ Šuňava II, 6. DHZ Štrba, 7. DHZ Vikartovce III, 8. Kravany I, 9. DHZ Šuňava I , 10. DHZ Vikartovce II. Čerstvé úradujúce majsterky SR v hre PLAMEŇ 2012 v kategórii žiačok - prvé družstvo dievčat zo ZŠ Šuňava s najnižšie dosiahnutým časom zo všetkých 25 zúčastnených družstiev sa stalo absolútnym víťazom súťaže a potvrdilo veľmi dobrú pripravenosť .

Putovný pohár súťaže mladých hasičov DHZ Spišská Sobota a ZŠ s MŠ Spišská Sobota osobne odovzdal funkcionári miestneho DHZ - predseda Ján Žabka, veliteľ Michal Guzi a podpredseda pre mládež OV DPO Poprad Dušan František Kundis. Treba úprimne poďakovať všetkým členom DHZ Spišská Sobota i rozhodcovskému zboru OV DPO Poprad za peknú akciu usporiadanú pre mladých hasičov.

Po tomto nasledoval 3. ročník súťaž mladých hasičov v hasičskom útoku s vodou. Tieto súťaže si u detí získavajú čoraz väčšiu obľúbenosť pre svoju atraktívnosť. V tejto disciplíne hry PLAMEŇ u chlapcov si prvenstvo vybojovali Vikartovce pred Spišským Bystrým a Štrbou. U dievčat bolo najlepšie Spišské Bystré. Druhá skončila domáca Spišská Sobota. Z bronzu sa radovali Vikartovčanky . Aj tu boli ocenené najlepšie družstvá chlapcov i dievčat peknými cenami.

V 12. ročníku Podtatranskej olympiády mladých hasičov po siedmej súťaži konanej v Spišskej Sobote u chlapcov vedie Gerlachov pred Šuňavou a Spišským Bystrým. U dievčat je najlepšia ZŠ Šuňava pred Vikartovcami a Šuňavou. Mladí hasiči sa opäť stretnú v sobotu 8.9.2012 v Hranovnici v hasičskom areáli „ Na lučke „ v súťaži O putovný pohár obce. Začiatok je stanovený na 9.30 h.

Výsledky:http://topfire.sk/forum/viewtopic.php?f=1&t=1493

Ondrej Klimo

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 2159