Nachádzate sa v sekcii : Plameň - mladí hasiči
   Súťaž mladých hasičov v Gerlachove

Mladí hasiči súťažili v Gerlachove.

dátum a čas pridania: 09. mája 2013 16:45
Mladí hasiči zbierali ďalšie body do tabuľky Podtatranskej olympiády na už tretej tohtoročnej súťaži v Gerlachove okres Poprad konanej v nedeľu 5.5.2013. Súťaž bola jednou zo sprievodných akcií konaných na Slovensku i v okrese Poprad na počesť sv. Floriána – patróna hasičov. S dvoma súťažnými disciplínami celoštátnej hry PLAMEŇ - štafeta na 400 m s prekážkami a požiarny útok CTIF sa medzi desaťčlennými kolektívmi najlepšie popasovali chlapci zo ZŠ Hutnícka ZK IMA I /záujmový krúžok individuálnej mládežníckej aktivity/ zo Spišskej Novej Vsi pod vedením Jozefa Strelu. Druhá priečka patrila domácim z Dobrovoľného hasičského zboru /DHZ/ Gerlachov – vedúci kolektívu Miroslav Budinský. Tretí bol DHZ Šuňava – vedúca Žofia Šebestová a Mgr. Henrich Barilla , štvrtá ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves II, piaty DHZ Kravany /vedúci Rastislav Ferienčík/ a šiesta DHZ Spišská Teplica /vedúci Jozef Ďuriš/. Medzi dievčatami prvenstvo patrilo ZŠ Šuňava po taktovkou Jána Kallu pred DHZ Vikartovce / vedúci Peter Drevko/ a DHZ Spišské Bystré / vedúci František Kundis a Mária Ilošvajová/ . Poradie ďalších : 4. DHZ Kravany, 5. DHZ Vikartovce. Okrem desať - členných kolektívov sa predstavilo i desať 5-členných kolektívov mladých hasičov medzi ktorými bolo na prvých troch miestach nasledovné poradie : 1. ZŠ Šuňava , 2. DHZ Štrba , 3. DHZ Spišské Bystré.

O ceny bojovali i jednotlivci v behu na 50 m s prekážkami. V súťaži chlapcov už piaty rok po sebe zvíťazil Daniel Faix z Gerlachova pred Štefanom Grešom zo ZŠ Hutnícka zo Sp. Novej Vsi a ďalším domácim pretekárom Benjamínom Spišákom. Medzi dievčatami prvá skončila Zuzana Legátová /ZŠ Šuňava/ druhá bola Júlia Dulíková / ZŠ Hutnícka Sp. Nová Ves/ a tretia Tatiana Hanulová / ZŠ Šuňava/. Najväčšiu radosť z ocenenia prejavili najmladší účastníci súťaže – Karin Budinská z Gerlachova a Damián Petruľa zo Spišského Bystrého.

Ceny najlepším odovzdal starosta obce Gerlachov Ing. Michal Ryša, člen Snemu DPO SR Marián Rušin , riaditeľ OV DPO Poprad Michal Šerfel a predseda komisie mládeže OV DPO František Kundis . Starosta obce Ing. M. Ryša, v záverečnom slove úprimne poďakoval všetkým súťažiacim, vedúcim kolektívov, rozhodcom i organizátorom – DHZ Gerlachov pod vedením veliteľa DHZ Ondreja Žužu za peknú akciu usporiadanú pre hasičskú mlaď a pozval prítomných v budúcom roku na už pätnásty ročník tejto súťaže .

Dobrovoľní hasiči sa v tomto roku stretnú v Gerlachove ešte raz – 15. septembra na súťaži hasičských družstiev dospelých a dorastu, ktoré sa bude konať v rámci osláv 135. výročia založenia miestneho Dobrovoľného hasičského zboru

. Ďalšie meranie síl hasičskej mládeže bude v sobotu 25. mája o 10.00 hodine na futbalovom štadióne v Štrbe. Ondrej Klimo
Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1266