Nachádzate sa v sekcii : Plameň - mladí hasiči
Slováci na Memor. M. Habadovej v Prahe.

Memorial M. Habadovej v Prahe aj so slovenskou účasťou

dátum a čas pridania: 07. novembra 2012 18:32
Zakladný kolektív Ideálnej Mládežníckej Aktivity požiarnický krúžok pri ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves, za dlhú dobu práce s mladými hasičmi získal množstvo kontaktov a možností účasti na súťažiach nielen u nás, ale aj v zahraničí. A nenechávame si to len pre seba. Po predchádzajúcich troch účastiach na Memoriáli Marty Habadové sa spolu s nami, nechali zlákať krásou disciplíny 60 metrov cez prekážky jednotlivcov aj nadšenci z DHZ Spišské Podhradie. A tak šesť detí zo ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves a dve zo Spišského Podhradia spolu večer 1.11.2012 nasadli do nočného vlaku smer Praha. Piatok sme si už tradične vyhradili na prehliadku Prahy. Tento rok sme si okrem historického mesta prezreli aj Zoologickú záhradu.

V sobotu už prišla chvíľa kedy sa 466 deti pustilo do pretekov, kde mal každý možnosť dvoch pokusov.. Začali mladšie dievčatá kde sme mali Kristínku Strelovú. Technicky aj bežecky predviedla pekné pokusy, ale pri prebehnutí cieľovou čiarou mala obe ruky na prúdnici a pokus rozhodcovia hodnotili ako neplatný. A boli slzičky. Potom začali mladší chlapci. ZK IMA reprezentoval Daniel Omasta. V prvom pokuse predviedol pekný čas 18,43 s a v druhom pokuse sa zlepšil na výborných 17,70 s čím si zo Slovákov vybojoval najlepšie tohtoročné umiestnenie a to 13. Miesto. Potom začali súťažiť staršie dievčatá. Premiéru v Prahe si odkrútila Veronika Galarovičová z DHZ Spišské Podhradie. Po výbornom prvom pokuse za 14,82 s sa už v druhom pokuse nezlepšila a skončila na 14. Mieste. O vyrovnanosti kategórie starších dievčat svedčí, že okrem prvej ktorá dosiahla čas 13,90 sa ďalších trinásť dievčat zapísalo čas začinajúci 14-stkou.

Potom sa postavili veľké bariéry a začali svoju súťaž starší chlapci. Ako prvý sa predstavil Štefan Greš ZK IMA. Po minuloročnom výbornom 11. Mieste sme od neho očakávali najviac. Bohužiaľ prvý pokus bol veľmi nevydarený za 23,65 s a v druhom asi premotivovanosť spôsobila uliaty štart a diskvalifikáciu. Konečné 109. Miesto bolo sklamaním. Po ňom sa pustil na dráhu Marián Lorinc ZK IMA. Prvý pokus neplatný ale v druhom pokuse podal výborný výkon a časom 16,42 s obsadil konečné 35. Miesto. Po vyštartoval Samuel Bučák ZK IMA V prvom pokuse 17,49 s a v druhom 18,70 s stačilo na konečné 53. Miesto. Potešujúce je, že obidvaja majú iba dvanásť rokov a už budúci rok veríme v oveľa kvalitnejšie časy. Po nich nastúpil David Puškár ZK IMA po minuloročnej zbabranej súťaži chcel určite viac ako výsledné 25. Miesto za 15,88 s a 16,00 s. Škoda mal na viac. Ako posledný sa do súboja pustil Štefan Gonda zo Spišského Podhradia. Prvý pokus 19,74 s a druhý neplatný. Konečné 77. Miesto.

Vzhľadom na to, že pretek jednotlivcov 60 m cez prekážky sa na Slovensku nebeží ako oficiálna disciplína v hre „Plameň“, výsledky našich reprezentantov sú primerané podmienkam a strávenému času v príprave. . Väčšina detí môže súťažiť vo svojích kategóriách ešte zopár ročníkov. To je veľký prísľub do budúceho ročníka. Za obetovaný čas v tréningoch ďakujeme zúčastneným deťom a ich vedúcim Jánovi Galarovičovi zo Spišského Podhradia a Jozefovi Strelovi zo ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves.

Predpokladáme, že budúci rok bude táto disciplína po dvadsiatich rokoch opäť súčasťou slovenskej súťaže a to na jesennej súťaži v Spišskom Podhradí. Veríme, že záujem detí o túto krásnu disciplínu porastie a následne pomôže pri príprave na disciplínu dospelých 100 m cez prekážky.

Jozef Strela

ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves

VÝSLEDKY

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1628