Nachádzate sa v sekcii : Plameň - mladí hasiči
Halová súťaž v Havířove už 24. ročník

Halová súťaž v Havířove už 24. ročník

dátum a čas pridania: 06. marca 2013 08:20
V Mestskej športovej hale si dalo stretnutie 37 hasičských dobrovoľných zborov mladých hasičov z Čiech, Moravy, Sliezska, Slovenska a Poľska. Súťažiaci o celkovom počte 620, vo veku 6-15 rokov, zaplnilo halu do posledného miestečka.

Túto akciu organizoval Zbor dobrovoľných hasičov Havířov Mesto. Každoročne poslednú sobotu v mesiaci február sa zídu mladí hasiči, z vyššie uvedených krajín, aby sa tu, v našom zelenom meste prebudili zo svojho zimného spánku, a predviedli svoje zápolenia v štafete dvojíc, uzlové štafete a štafete 4x40.

Tento rok po druhý krát v histórii nebol tento termín dodržaný z prevádzkových dôvodov. Tohtoročná účasť 62 družstiev potvrdilo, že organizovanie tejto akcie je veľmi obľúbené, a robí tú najlepšiu reklamu nášmu mestu a SDH v strednej Európe. Vďaka hlavným sponzorom SH ČMS LuingPyrex, magistrátu mesta Havířov. Táto akcia, je veľmi náročná ako časovo, tak hlavne finančne, a to stojí za zamyslenie. Akcia začala slávnostným nástupom pred 9 hod., a ihneď po porade s vedúcimi družstiev sa rozbehla naplno. Mali sme obavy, či to stihneme zvládnuť. Všetko išlo podľa plánu, po 15 hodine došlo k vyhláseniu víťazov a odovzdanie cien.

V kategórii mladších zvíťazili mladí hasiči z Těškovic, druhé miesto Bludov, tretí boli hasiči z Lukavice. V kategórii starších sa na prvom mieste Bludov, druhé miesto vybojovali hasiči z Lukavice, a tretie miesto si tvrdo vybojovali mladí hasiči z Popova. Ceny víťazom a odovzdal okresný starosta SH ČMS p Helis ..

Došlík Emanuel Otakar, starosta SDH Havířov Mesto, hlavný organizátor súťaže

A ako dopadli Slováci?

Slovensko na tejto súťaži pravidelne reprezentujú družstvá zo Spiša. Pre naše deti je to výborná príprava na novú sezónu spojená so zaujímavým výletom. Tento rok bol náš pobyt obohatený o exkurziu v Záchrannom hasičskom zbore v Žiline. Deťom žiarili oči pretože ešte dosiaľ nemali možnosť vidieť vyprošťovací tank a ostatnú špeciálnu techniku používanú pri živelných pohromách..

V sobotu sa v mestskej hale začala súťaž za účasti 36 družstiev starších žiakov a 26 družstiev mladších žiakov. Súťaž pozostáva z troch disciplín vybraných z Českého „Plamena“. Aj keď tieto disciplíny nie sú v našom Plameni, dokážeme konkurovať českým družstvám. Bohužiaľ vyvarovať sa chybe v troch disciplínach sa nepodarilo žiadnemu zo slovenských družstiev. Mrzieť to môže hlavne starších žiakov ZK IMA ZŠ

VÝSLEDKY A FOTO
Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1397