Nachádzate sa v sekcii : Plameň - mladí hasiči
Halová súťaž mladých hasičov Memoriál Marty Habadové v Prahe.

Halová súťaž mladých hasičov Memoriál Marty Habadové v Prahe.

dátum a čas pridania: 11. novembra 2010 17:16

Marta Habadová rodáčka zo Slovenska svoj život zasvätila, mladým hasičom. Bola pracovníčkou Federálného výboru Požiarnej ochrany a v bývalom Československu a mala na starosti mladých hasičov.

Na uctenie jej pamiatky sa v Prahe koná každoročne najväčšia halová súťaž v behu jednotlivcov na 60 m s prekážkami. Tento rok sa konal už 10. ročník súťaže. Súťaž sa konala v atletickej športovej hale Otakara Janderu na Stromovce. V hale bolo pripravených 450 súťažiacích detí v štyroch kategóriách, ktorí súťažili v štyroch dráhach na modrom tartane haly.

Po minuloročných oťukávačkách sme do Prahy prišli s cieľom dosiahnuť lepšie výsledky. Som rád, že sa nám to splnilo. Traja z piatich súťažiach sa dostali do druhého kola a Marián Rerko 14.rokov sa v kategórii starších žiakov umiestnil na výbornom 13. mieste. Len pre zaujímavosť v tejto kategórii súťažilo 133 súťažiacich. Keďže u nás sa preteku jednotlivcov s prekážkami prestalo venovať, pri prechode na nové pravidlá v deväťdesiatych rokoch, je prirodzená snaha detí o objavovanie pre nich novej disciplíny. Hanbu si neurobili a je obdivuhodné, že v skromných podmienkach prípravy sa dokázali vyrovnať, českým deťom, ktoré sú k tomuto športu vedené od šiestich rokov a ročne sa pravidelne zúčastňujú minimálne troch pretekov v tejto disciplíne.

Okrem spomínaného Mariána Rerka sa súťaže zúčastnili Ema Strelová 9.rokov v kategórii mladších žiačok, Dalibor Gonda 9. rokov v kategórii mladších žiakov, Júlia Dulíková 11. rokov v kategórii starších žiačok a Dominik Lesňák 11. rokov v kategórii starších žiakov. Deti získali nové skúsenosti a pozitívom je aj to, že v ďalších ročníkoch sa môžu súťaže zúčastniť všetci štyria okrem Mariána Rekra. Už teraz sľúbili, že nabudúce chcú na bedňu. Nateraz sa museli uspokojiť s balíčkom od firmy LEGO, ktorý dostal každý súťažiaci.

Autor článku Jozef Strela ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves.

Výsledky:

Prípravka

Mladšie dievčatá

Mladší chlapci

Staršie dievčatá

Starší chlapci

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 2672