Nachádzate sa v sekcii : Plameň - mladí hasiči
Až osem družstiev mladých hasičov reprezentovalo Slovensko.

Až osem družstiev mladých hasičov reprezentovalo Slovensko.

dátum a čas pridania: 28. februára 2012 23:52

Súťaž v Havířově je prvou súťažou mladých hasičov, ktorá sa začala organizovať pod strechou v hale. Tento rok sa 25.2.2012 konal už 23 ročník tejto súťaže. Kvalitu súťaži dodávajú najlepšie družstvá z Čiech a Slovenska. Slovensko na tejto súťaži pravidelne reprezentujú družstvá zo Spiša. Pre naše deti je to výborná príprava na novú sezónu spojená so zaujímavým výletom. Tento rok bol náš pobyt obohatený o exkurziu na najväčšej hasičskej stanici v Ostrave. Ide o modernú budovu s najmodernejšou technikou. Deťom žiarili oči a otázkam na bežnú prácu hasiča nebolo konca.

V sobotu sa súťaž začala za účasti 34 družstiev starších žiakov a 26 družstiev mladších žiakov. Súťaž pozostáva z troch disciplín vybraných z Českého „Plamena“. Aj keď tieto disciplíny nie sú v našom Plameni, dokážeme konkurovať českým družstvám. Bohužiaľ tento rok sa naše družstvá mali silnejšie disciplíny, ale v jednej z troch disciplín urobili osudovú chybu a v konečnom účtovaní to starším žiakom stačilo na konečné 6. Miesto pre družstvo Danišoviec, 8. Miesto ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves, 9. Miesto pre Markušovce a 11. Miesto pre Spišské Podhradie, 28. Miesto Odorín. Mladší žiaci si odniesli takéto umiestnenie 7. Miesto Danišovce, 8. Miesto Markušovce, 18. Miesto ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves.

Táto súťaž a exkurzia zanechali v deťoch silné spomienky. Vyplnila prázdne miesto v sezóne a pomohla pri príprave detí na novú sezónu.

Výsledky: http://www.sdh-havirov.cz/

Jozef Strela

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1393