Nachádzate sa v sekcii : Plameň - mladí hasiči
4.ročník halovej súťaže mladých hasičov v Sp. Sobote.

4.ročník halovej súťaže mladých hasičov v Sp. Sobote.

dátum a čas pridania: 07. októbra 2010 07:57

Spišskosobotskí dobrovoľní hasiči v spolupráci so ZŠ s MŠ Spišská Sobota v areáli miestnej školy uskutočnili v sobotu 2.10.2010 4.ročník súťaže mladých hasičov.

V úvode na nástupe bol za dlhoročnú aktívnu prácu v dobrovoľnej požiarnej ochrane ocenený pozdravným listom OV DPO Ján Žabka, predseda DHZ Spišská Sobota pri príležitosti životného jubilea 55. narodenín. Pod jeho vedením zbor patrí už viac rokov medzi najlepšie a najaktívnejšie v okrese Poprad.

Hasičská mlaď vo veku od 6 do 15 rokov súťažila v troch disciplínach hry PLAMEŇ - štafete s prekážkami, uzlovej štafete a určovaní technických prostriedkov v požiarnej ochrane.

V kategórii chlapčenských a zmiešaných kolektívov príjemne prekvapil víťazstvom DHZ Poprad - Základná škola Tajovského / vedúci kolektívu Ing. Pavol Rumler/. Druhý skončil Gerlachov I / ved. Michal Nikerle/. Tretia priečka patrí Štrbe / ved. Michal Petruška/. Do prvej desiatky sa ešte dostali : 4. Šuňava I, 5. Spišské Bystré I, 6. Spišské Bystré II, 7. Šuňava, 8. Kravany I, 9. Kravany II, 10. Vikartovce I.

Medzi dievčatmi od vzniku súťaže nenašla premožiteľa ZŠ Šuňava I pod vedením vedúceho kolektívu Jána Kallu a po štvrtý krát zaslúžene zvíťazila. Druhé skončili Švábovce / ved. Katarína Korenková/. Tretie miesto obsadili Kravany / vedúci Rastislav Ferienčík/. Do prvej desiatky sa ešte nominovali 4. ZŠ Šuňava II, 5. DHZ ZŠ s MŠ Spišská Sobota, 6. DHZ Šuňava, 7. Vikartovce III, 8. Štrba, 9. Vikartovce I, 10. Spišské Bystré I.

Prvé družstvo dievčat Šuňavy s najnižšie dosiahnutým časom zo všetkých 27 zúčastnených družstiev sa stalo absolutnym víťazom súťaže . Putovný pohár súťaže mladých hasičov DHZ Spišská Sobota a ZŠ s MŠ Spišská Sobota osobne odovzdala riaditeľka tejto školy Adriana Oravcová a spišskosobotský veliteľ DHZ Michal Guzi. Ocenené bolo nasympatickejšie, vekovo najmladšie družstvo DHZ Kravany II. Ku gratulácii sa pripojil prítomný generálny sekretár Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelín Horvát.

Treba úprimne poďakovať všetkým členom DHZ Spišská Sobota i rozhodcovskému zboru OV DPO za peknú akciu usporiadanú pre mladých hasičov. Vďaka patrí i p. riaditeľke školy Adriane Oravcovej za poskytnutie priestorov, bez ktorých by sa akcia nemohla uskutočniť.

V 10. ročníku Podtatranskej olympiády mladých hasičov po deviatej súťaži v Spišskej Sobote u chlapcov vedie Gerlachov pred Štrbou a Šuňavou. U dievčat je najlepšia ZŠ Šuňava pred DHZ Šuňava a Vikartovcami.Mladí hasiči súťažnú sezónu zakončia halovými majstrovstvami Slovenska o Putovný pohár prezidenta Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR. Uskutočnia sa už po osemnásty krát v sobotu 6. novembra 2010 v športovej hale vo Svite.

Autor článku Ondrej Klimo.

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 2143