Nachádzate sa v sekcii : Hasičský šport
Železný hasič v Královej Lehote 2014

Železný hasič v Královej Lehote 2014

dátum a čas pridania: 12. augusta 2014 18:24
Dňa 2. 8. 2014 sa v našej obci uskutočnila súťaž ŽELEZNÝ HASIČ O PUTOVNÝ POHÁR OBCE KRÁĽOVA LEHOTA. Železný hasič, ktorý je modifikáciou súťaže typu TFA (Toughest firefighter alive) simulujúci zásahovú činnosť hasičov sa tento rok uskutočnil v našej obci už po tretí krát. Súťažiaci bojovali o putovné poháre v dvoch kategóriách (muži, ženy).

Súťaž bola zahájená o pätnástej hodine štartom prvého pretekára. Každý súťažiaci musel absolvovať desať náročných disciplín. Hneď po štarte súťažiaci zapájali hadicovými spojkami na stojan dve hadice B a po uchopení prúdnic ich ťahali 55 metrov (ženy 40 metrov). Následne zvíjali dve hadie typu B a ukladali ich do boxu. Po zdolaní týchto dvoch disciplín súťažiaci naskrutkovali hubicu na prúdnicu. Po jej zapojení súťažiaci vyliezli po rebríku na lešenie a vyťahovali dve hadice typu B (ženy jednu hadicu) cez zábradlie na podlahu veže. Po zdolaní veže prenášali figurínu cez tunel a pokračovali k hamerboxu. Tu museli muži vykonať 50 úderov a ženy 30 úderov kladivom. Po absolvovaní tejto disciplíny ich čakala pneumatika, ktorú museli prevrátiť cez hranu 3x. V ďalšej disciplíne súťažiaci uchopili kanistre o hmotnosti 20 kg (ženy o hmotnosti 10 kg), s ktorými prekonávali prekážku vysokú 0,7 m, otáčali sa okolo kužeľa a vracali sa späť, pričom znova prekonávali prekážku a kanistre odkladali na pôvodné vyznačené miesto. Predposlednú disciplínu vykonávala len kategória mužov, ktorý museli prekonať dvojmetrovú bariéru. Na záver každý súťažiaci rozvinul C prúd s pripojením na rozdeľovač až do cieľa. Navyše pretekári boli počas celého preteku zaťažený aj dýchacím prístrojom, čo predstavovalo ešte ťažšie zdolávanie jednotlivých disciplín.

Po ukončení súťaže sa uskutočnilo spracovanie výsledkov a následne vyhodnotenie. Každý súťažiaci bol odmenení medailou a certifikátom o úspešnom ukončení súťaže. Navyše každý súťažiaci dostal aj tašku s darčekovými predmetmi od sponzorov. Súťažiaci, ktorý sa umiestnili na prvých troch stupňoch víťazov boli odmenení pohármi a víťazi si odniesli spomínané putovné poháre.

Súťažiaci prišli bojovať o putovné poháre do našej obce z rôznych kútov Slovenska a taktiež aj zo susednej Českej Republiky. V kategórií mužov sa na treťom mieste umiestnil Jozef Melich z DHZ Hybe a v kategórií žien Tatiana Petrulová taktiež z DHZ Hybe. Druhé miesto patrilo v kategórií mužov domácemu Michalovi Libičkovi a v kategórií žien Diane Juríkovej tiež z domácej DHZ Kráľova Lehota. Na prvé stupne víťazov sa postavili v kategórií mužov Miroslav Melich z DHZ Hybe a Hana Petřeková z SDH Vigantice.

Počas celého podujatia boli pripravené aj rôzne sprievodné akcie ako pre deti tak i pre dospelých. Maľovanie na tvár, kynologická ukážka či rôzne vedľajšie súťaže spestrili priebeh súťaže, ktorú našťastie sprevádzalo aj výborné počasie. Po ukončení všetkých súťaží a akcií nasledovala zábava až do rána.

Na záver by sme sa chceli poďakovať všetkým zúčastneným a všetkým čo sa podieľali na organizácií súťaže a hlavne sponzorom, ktorý podporili našu súťaž. Tešíme sa na štvrtý ročník súťaže

ŽELEZNÝ HASIČ O PUTOVNÝ POHÁR OBCE KRÁĽOVA LEHOTA.
Pridal: Mifiak
Počet zobrazení: 1648