Nachádzate sa v sekcii : Hasičský šport
           Regionálna hasičská liga Spiš - najlepšia Štôla – muži a Štrba – ženy

Regionálna hasičská liga Spiš - najlepšia Štôla – muži a Štrba – ženy

dátum a čas pridania: 19. septembra 2012 23:09
V sobotu 15.9.2012 sa v malebnom prostredí vodnej priehrady Dedinky na miestnom futbalovom ihrisku konalo záverečné desiate kolo 2.. ročníka Regionálnej hasičskej ligy Spiš /RHLS/ organizátorom ktorého bol Dobrovoľný hasičský zbor Stratená. Akcii predchádzala súťaž hasičských družstiev z okresov Rožňava, Revúca a Rimavská Sobota o Gemerský pohár a najlepší využili možnosť konfrontácie síl s družstvami z podtatranského regiónu.

V kategórii mužov spomedzi 17 tímov si prvenstvo vybojovalo družstvo DHZ Bobrovček /LM/ s časom 14,67 s, pred družstvom DHZ Rimavské Zalužany /RS/ - 15.26 s a DHZ Čerenčany /RS/ - 15,56 .

U žien bola najlepšia Spišská Sobota /PP/ s dosiahnutým časom 21,35 s. Druhé skončili Smižany /SN/ - 22,67 s a tretia Spišská Teplica /PP/ - 27,78 s.

Po ocenení najlepších družstiev súťaže sa uskutočnilo vyhodnotenie 2.ročníka Regionálnej hasičskej ligy Spiš. Víťazom u mužov v roku 2012 sa stala Štôla, ktorá obhájila minuloročné prvenstvo. Druhá priečka patrí Bobrovčeku. Bronz pripadol Spišskej Sobote. U žien suverénnym spôsobom zvíťazila Štrba. Druhá skončila Spišská Sobota – minuloročný víťaz. Tretie miesto obsadila Spišská Teplica. Cenu dostal i najlepší prúdar Martin Sekucia z Bobrovčeka i najlepšia prúdarka Zuzana Hanulová zo Štrby. Ocenení boli i rozhodcovia ďakovnými listami za objektívne a nestranné rozhodovanie uskutočnených desať súťaží RHLS.

Všetkým, ktorí sa na príprave a realizácii seriálu súťaží tejto ligy podieľali patrí veľké poďakovanie za dobre odvedenú prácu. Ondrej Klimo
Pridal: Milan
Počet zobrazení: 1513