Nachádzate sa v sekcii : Hasičský šport
Hasičská stovka -  výsledky.

Hasičská stovka - výsledky

dátum a čas pridania: 24. septembra 2012 13:45
Už po piaty krát privítal Poprad na celoslovenskej súťaži dobrovoľných hasičov pod názvom HASIČSKÁ STOVKA. V sobotu 22.9.2012 v športovom areáli Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru /OR HaZZ/ sa uskutočnil ďalší ročník súťaže jednotlivcov v behu na 100 m s prekážkami pre členov Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR, ktorí súťažili podľa pravidiel hasičského športu. Usporiadateľom opäť bolo OR HaZZ Poprad, OV DPO Poprad, Združenie hasičov a záchranárov v spolupráci s Prezídiom DPO SR, Prezídiom HaZZ SR, KR HaZZ Prešov a KV DPO Prešov. V úvode za organizátorov vystúpil Vladimír Suržin , ktorý vyslovil myšlienku , aby sa táto disciplína stala trvalou súčasťou hasičských súťaží DPO. Celé podujatie sledoval prezident DPO SR PhDr. Ladislav Pethö , ktorý privítal všetkých prítomných a najmä súťažiacich, ktorých sa tu stretlo vyše šesťdesiat.

Poradie u mužov bolo nasledovné – ako prvý skončil Štefan Neuvirth /DHZ Spišský Štvrtok/ s časom 17,78 s , ktorý sa stal majstrom Slovenska pre rok 2012 v behu na 100 m s prekážkami v kategórii dobrovoľných hasičov a na tróne vystriedal Petra Švagerku z DHZ Spišská Sobota, ktorý skončil druhý s časom 17,93 s. Miroslavovi Šarymu /DHZ Spišská Sobota/ pripadlo tretie miesto , keď dosiahol čas 18,46 s .

Titul majsterky SR pre rok 2012 v tejto súťažnej disciplíne získala Soňa Babíková /DHZ Smižany/ s časom 20,95 s. Druhá s rozdielom len 0,17 s skončila Želmíra Gonsorčíková s časom 21,12 s /DHZ Poprad-Stráže/. Bronz pripadol majsterke SR v rokoch 2010 i 2011 Michaele Pospíšilovej /DHZ Spišská Sobota/ s časom 21,23 s.

V osobitnej kategórii súťažili i ženy nad 35 rokov, kde bola prvá Eva Neupaverová /DHZ Spišská Sobota/ s časom 25,57 s pred Jarmilou Drinkovou /DHZ Senica/-25,93 s a Jankou Bednarovskou /DHZ Spišská Sobota/ - 28,60 s.

V Poprade sa predstavil i majster Českej republiky pre rok 2012 v behu na 100 m s prekážkami v kategórii dobrovoľných hasičov David Grůza, ktorý na 59. majstrovstvách Združenia Čiech, Moravy a Sliezska v požiarnickom športe v behu na 100 m s prekážkami konaných v Uherskom Hradišti v dňoch 31.8. – 2.9.2012 dosiahol čas 16,01 s. Tu pod Tatrami predviedol excelentné výkony s časmi 16,16 s a 15,73 s.

Na záver najlepších ocenil prezident DPO SR PhDr. Ladislav Pethö, predseda KV DPO Prešov Marián Rušin a Vladimír Suržin za OR a HaZZ Poprad a Združenie hasičov a záchranárov .

Súťaž splnila svoje poslanie a prispela k propagácii činnosti Dobrovoľnej požiarnej ochrany. Medzi súťažiacich pribudli ďalší noví záujemcovia o hasičský šport i v kategórii žien. Prezident DPO SR L. Pethö vyslovil v záverečnom slove poďakovanie patrí všetkým , ktorí sa podieľali na tejto peknej akcii a najmä všetkým súťažiacim za predvedené výkony. Vďaka patrí i okresnému riaditeľstvu HaZZ v Poprade, riaditeľovi Ing. Ondrejovi Šprochovi za bezplatné poskytnutie športového areálu.

VÝSLEDKY

FOTO

Ondrej Klimo

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 2946