Nachádzate sa v sekcii : Hasičský šport
Hasičská sobota v Prašníku alebo 1. ročník IKHL je ukončený

Hasičská sobota v Prašníku alebo 1. ročník IKHL je ukončený

dátum a čas pridania: 05. septembra 2012 07:58
V poslednú augustovú sobotu sa v obci Prašník konal 9.ročník hasičského turnaja o Putovný pohár starostu obce, ktorý bol zároveň i finálovým kolom 1.ročníka Inovecko-Karpatskej hasičskej ligy. Počasie organizátorom vyšlo na jednotku a tak sa mohlo 25 mužských a ženských tímov predviesť v tom najlepšom svetle. Už prvé požiarne útoky naznačovali vysokú pripravenosť družstiev, keďže časy atakovali hranicu 14-tich sekúnd. Isto k tomu prispel i fakt, že pred samotným finálovým kolom ešte o ničom nebolo rozhodnuté a celkové umiestnenie na druhom a treťom mieste v mužskej kategórii sa mohlo kedykoľvek meniť. Istotu víťazstva mali len chalani z Topoleckej. Tí však nevypustili ani toto kolo, naopak, urobili ligový rekord, keď požiarny útok ukončili s výsledným časom 13,47 sekundy a stali sa víťazom nielen tohto turnaja ale i celej hasičskej ligy. Na druhom mieste skončili muži z Prašníka, na treťom DHZ Drgoňova Dolina. Prvenstvo u žien si v turnaji vybojovali dievčatá z DHZ Babulicov Vrch s výsledným časom 17,41 sekundy a vo finále sa tak z priebežného štvrtého miesta prebojovali až na čelo tabuľky. Za nimi sa umiestnili ženy z Topoleckej a na treťom mieste boli dievčatá z Lúky nad Váhom.

Okrem kvalitných požiarnych útokov v hlavnej disciplíne, predviedli hasiči skvelé výkony i v doplnkových súťažiach. Vždy sa totiž pozornosť obracia skôr na útočníkov, ktorí zostreľujú terče, v sobotu však svoje schopnosti ukázali i ostatní členovia tímov. V súťažnej disciplíne s názvom najrýchlejšie sanie sa na prvom mieste umiestnili chlapci z Trenčianskych Bohuslavíc, ktorým stačilo len 6,65 sekundy na to, aby dostali vodu z kade do útočného vedenia. Medzi ženami sa najlepšie darilo dievčatám z DHZ Vrbové. V disciplíne najrýchlejšia základňa sa podarilo najlepšie spojiť útočné vedenie mužom z DHZ Kúty. U žien zostali neprekonané dievčatá z DHZ Bošáca.

Kvalitu podujatia už tradične dotvárajú aj atrakcie pre deti. Tie si mohli okrem iného pod dohľadom domácich dobrovoľných hasičov, vyskúšať i hasenie skutočného ohňa.

Záver podujatia patril exhibičným požiarnym útokom v mužskej i ženskej kategórii, kde sa na štartovú čiaru postavili družstvá zložené z tých najlepších jednotlivcov Inovecko-Karpatskej hasičskej ligy. Bez jediného spoločného tréningu dosiahli naozaj výborné časy. Veď ženy by s časom 16,96 sekundy mohli bez problémov absolvovať i mužskú kategóriu. Slávnostné vyhlásenie výsledkov, odovzdanie cien a dekorovanie víťazov boli bodkou za príjemným sobotným hasičským popoludním v Prašníku.

Na obrázku sú víťazné družstvá.

Adriana Boorova

Pridal: Milan
Počet zobrazení: 2090